reklama

Američané ji neměli rádi. Nejméně oblíbená bývalá první dáma USA proslula kontroverzí

Manželka bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa Melania slaví v úterý 52. narozeniny. Narodila se v jihoslovinském městečku Novo Mesto a do USA odešla v roce 1996 jako modelka. Podívejte se, jaká byla její cesta do Bílého domu i proč se stala módní ikonou.

Podle průzkumu amerických médií patřila manželka Donalda Trumpa k nejméně oblíbeným prvním dámám USA. Prohlédnout grafiku
Podle průzkumu amerických médií patřila manželka Donalda Trumpa k nejméně oblíbeným prvním dámám USA. | Foto: Reuters

Manželka již bývalého amerického prezidenta se narodila jako Melanija Knavsová do rodiny vedoucího prodejny aut (a člena komunistické strany) a krejčové. Melania Trumpová má ještě starší sestru Ines a nevlastního bratra. Je tak jednou ze dvou amerických prvních dam, které pochází ze zahraničí. 

Vystudovala Střední školu designu a fotografování v Lublani a pak ještě rok studovala návrhářství na lublaňské univerzitě. Již v 16 letech se však stala modelkou a nedlouho nato začala pracovat pro milánskou agenturu. Kariéra modelky ji zavedla na evropská módní mola a v roce 1996 se rozhodla zkusit štěstí ve Spojených státech.

O dva roky později potkala svého budoucího manžela Donalda Trumpa, který se v roce 2017 stal prezidentem USA.

"Sama o sobě říká, že je silná, nezávislá a že si může dělat, co chce," řekla o ní před časem v rozhovoru pro Aktuálně.cz oceňovaná americká novinářka Mary Jordanová, která o ní vydala knihu Její umění udělat dohodu: Neznámý příběh Melanie Trumpové. Po neúspěšném pokusu o znovuzvolení svého manžela pobývá na Floridě v jejich přímořském sídle Mar-a-Lago.

Melania Trumpová je proslulá svou láskou k luxusním značkám a oblečení předních světových návrhářů. A co dělá nyní, poté co Donald Trump odešel z prezidentského úřadu?

Podívejte se na proměny Melanie Trumpové v naší galerii

reklama
reklama
reklama