reklama

Princ Harry byl "zlobivým dítětem". Teď je uprchlíkem od královské rodiny a otcem

Princ Harry, mladší ze synů zesnulé lady Diany a prince Charlese, se narodil před 39 lety jako třetí v pořadí následnictví na britský trůn. Pokřtěn byl jako Henry Charles Albert David ve Windsoru. Jeho matka, lady Diana, chtěla, aby Harry a William poznali i běžný život za zdmi zámku. Harry, který se nechvalně proslavil jako zlobivé dítě, se stal otcem dvou dětí a uprchlíkem od královské rodiny.

Princ Harry Prohlédnout grafiku
Princ Harry | Foto: Reuters

Ačkoliv princ Harry vyrůstal po boku svého bratra Williama v královských palácích v Londýně a cestoval se svými rodiči po celém světě, Lady Diana vždy lpěla na tom, aby chlapci poznali i běžný život mimo královskou rodinu. Vzala je tak například do zábavního parku Disney, do McDonald’s i do azylových domů nebo na kliniky pro léčbu AIDS. 

V současnosti je princ Harry pátý v pořadí následnictví na britský trůn, on však svoji budoucnost vidí jinak než v královských povinnostech.

Podívejte se na zásadní okamžiky v životě prince Harryho.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama