reklama

Princ Harry vzdal soud s novinami. Bude muset zaplatit soudní výlohy

Britský princ Harry stáhl svou žalobu na vydavatele novin Mail on Sunday pro urážku na cti krátce před termínem podání důkazů.

Foto: Reuters

Britský princ Harry vzdal soudní spor, který vedl Mail On Sunday. Udělal to jen několik hodin před uplynutím lhůty, v níž měli jeho právníci předat seznam příslušných dokumentů. S informací přišel Daily Mail

Vévoda ze Sussexu nyní bude muset zaplatit náklady novin ve výši 250 000 liber a své vlastní právníky - což znamená celkový účet za právní služby ve výši více než 750 000 liber. Princ Harry zažaloval Mail on Sunday za urážku na cti kvůli článku, v němž se psalo, že se jeho PR asistenti snažili "překroutit" spor s ministerstvem vnitra ohledně jeho rozhodnutí snížit jeho policejní ochranu financovanou z peněz daňových poplatníků.

Vévoda uvedl, že byl nespravedlivě obviněn ze snahy zmást veřejnost. Jeho právníci si byli natolik jistí svým postavením, že požádali soudce, aby případ rozhodl ve prospěch vévody, aniž by proběhl soud.

Minulý měsíc však soudce tuto žádost zamítl a rozhodl, že noviny mají "reálnou šanci" prokázat, že prohlášení vydaná jeho jménem byla zavádějící.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama