reklama

Princ Harry si našel práci. Bude jeden z ředitelů ve firmě pro osobnostní rozvoj

Britský princ Harry učinil další krok k dosažení finanční nezávislosti a našel si práci v americké firmě pro osobnostní rozvoj BetterUp. Společnost v úterý sdělila, že 36letý vévoda ze Sussexu bude zastávat jednu z ředitelských pozic, uvedla agentura DPA. Podílet se bude na produktové strategii firmy, charitativní činnosti a veřejně se vyjadřovat k tématům týkajícím se duševního zdraví.

"Mám v úmyslu pomoci ovlivnit životy lidí," uvedl vévoda ze Sussexu.
"Mám v úmyslu pomoci ovlivnit životy lidí," uvedl vévoda ze Sussexu. | Foto: Reuters

Deník The Wall Street Journal uvedl, že Harry se v nové roli bude podílet na tvorbě produktové strategie firmy, charitativní činnosti a veřejně se vyjadřovat k tématům týkajícím se duševního zdraví. K výši platu firma podrobnosti nesdělila.

Firma BetterUp se sídlem v San Francisku poskytuje od roku 2013 individuální osobnostní poradenství a datové analýzy, jejichž cílem je zvýšit výkonnost pracovníků. Sama zaměstnává na dva tisíce lidí.

"Mám v úmyslu pomoci ovlivnit životy lidí," napsal princ Harry deníku v odpovědi na otázku, proč se této pozice ujal. "Proaktivní koučování poskytuje nekonečné možnosti osobního rozvoje, větší informovanosti a všestranně lepšího života."

Harry se tématu duševního zdraví věnuje dlouhodobě, dosud ale pouze na dobročinné bázi, připomíná DPA.

V loňském roce oznámil se svou manželkou Meghan odchod z britské královské rodiny s tím, že budou usilovat o finanční nezávislost. Dosud uzavřeli milionové smlouvy se streamovacími společnostmi Netflix a Spotify. Pár v současnosti žije v kalifornské Santa Barbaře, kde vychovává skoro dvouletého syna Archieho. V létě očekává narození druhého potomka.

Mohlo by Vás zajímat: Jak tmavá bude jeho barva? Harry a Meghan v rozhovoru u Oprah

Jak tmavá bude jeho barva kůže, až se narodí. Meghan a Harry v rozhovoru s Oprah Winfreyovou | Video: Reuters/CBS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama