reklama

Modelka, která přežila tsunami. Slavná Češka z Karviné Petra Němcová slaví 41 let

Petra Němcová se narodila v roce 1979 v Karviné a díky modelingové kariéře to dotáhla až do USA. Dnes patří mezi nejslavnější české modelky. Je také velmi známou filantropkou, nadaci Happy Hearts Fund založila poté, co v roce 2004 přežila ničivou tsunami v Thajsku. Kromě toho proslula vztahy s řadou slavných mužů.

Petra Němcová, modelka Prohlédnout grafiku
Petra Němcová, modelka | Foto: Reuters

Česká modelka se narodila před 41 lety do rodiny zedníka a učitelky v Karviné. Má ještě sestru Olgu. Petra Němcová vystudovala oděvnictví na ostravské Střední průmyslové škole chemické. Na modelingovou dráhu se dala počátkem 90. let, kdy ji objevil lovec talentů. V roce 1995 vyhrála českou soutěž Elite Model Look. Poté se odstěhovala do Milána, kde se její kariéra rozjela naplno. 

V roce 2003 byla vyhlášena modelkou roku plavkového vydání časopisu Sports Illustrated. Na obálce slavného magazínu se objevila opakovaně a její tvář byla publikovaná také na obálkách Harper's Bazaar, Madame Figaro či Marie Claire. 

V roce 2004 byla jednou z porotkyň Miss Universe, která se konala v ekvádorském Quitu. Ve stejný rok se jí však život obrátil naruby.

Na druhý svátek vánoční zasáhla jihovýchodní Asii ničivá vlna tsunami, vyvolaná podmořským zemětřesením v Indickém oceánu. Němcová byla v té době na dovolené v Thajsku se svým tehdejším snoubencem, britským módním fotografem Simonem Atleem. Atlee při neštěstí zahynul, Němcová měla vážně zraněnou pánev, nohy a také vnitřní zranění, zachránila ji palma, které se zachytila a na které strávila osm hodin, než k ní dorazila pomoc. 

Modelka o svém tíživém zážitku nikdy nemlčela a po svém zotavení založila nadaci Happy Hearts Fund, která pomáhá obětem živelních katastrof. Kromě filantropických aktivit proslula i svými vztahy se slavnými muži. 

Loni v srpnu se v americké Arizoně provdala za francouzsko-venezuelského podnikatele Benjamina Larretche. Koncem loňského roku se jim předčasně narodil chlapec Bodhi. 

Podívejte se na další zajímavosti ze života Petry Němcové. 

reklama
reklama