reklama

"Poprvé jsem četla bez pauz." Zpěvačka Simpsonová prozradila, že trpí dyslexií

Čtyřicetiletá zpěvačka, která se drží na výsluní už dvacet let, ve středu zveřejnila na svém instagramovém účtu velice odvážný příspěvek. V něm se svěřila s tím, že trpí problémy se čtením a hláskováním. "Je to poprvé, co jsem četla bez zaváhání," okomentovala svůj úspěch při nahrávání své audioknihy americká hvězda.

Foto: Shutterstock

Americká zpěvačka Jessica Simpsonová na jaře tohoto roku vydala svou osobní monografii Open Book, ve které popisuje své životní peripetie i vzestup kariéry. Nyní se vrhla i do natočení její audioverze, při jehož příležitosti vyšlo najevo, že čtyřicetiletá hvězda má problémy s učením a čtením.

Ve středu svůj osobní handicap také prozradila ve svém instagramovém profilu s tím, že díky této možnosti tak "zvítězila nad svými obavami z posluchačů, rodiny a jí samotné".

Monografie Open Book se stala jedním z největších bestsellerů The New York Times. Simpsonová její namluvení do audioverze označila za moment, kdy "poprvé četla nahlas bez zaváhání". Vyšlo tak najevo, že trpí dyslexií, problémem s učením, který může způsobovat komplikace při čtení, psaní a hláskování.

Simpsonová ale není jediná, kdo takovým problémem trpí. K dyslexii se přiznal i herec Orlando Bloom, podnikatel Richard Branson, televizní moderátorka Holly Willoughbyová nebo herec Tom Cruise.

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama