reklama

Pohádka Zakletá jeskyně láká na Táňu Pauhofovou, živé vlky i bohatou přehlídku triků

Začátkem června vstoupí do kin pohádka Zakletá jeskyně. V příběhu o dvou sestrách, dvou princích, zlé královně a dávné kletbě se v hlavních rolích objeví Táňa Pauhofová, Karel Dobrý nebo Ondřej Kraus. Tvůrci slibují v první řadě špičkovou trikovou podívanou.

Foto: Vojtěch Resler

Pohádka Zakletá jeskyně vypráví pověst o zázračné jeskyni, v níž jsou uložené vzácné poklady. Je mezi nimi i obyčejná sůl, kterou lidé potřebují nejvíce. Jsou zde však i drahokamy, ale toho, kdo by chtěl některý z nich odnést, postihne dávná kletba.

Ve filmu bylo podle tvůrců vyrobeno sto třicet trikových záběrů. Mezi nimi například střelba z děla na sochu krále, letící šípy, pád prince do zamrzlého jezera, magické dveře do jeskyně a v neposlední řadě rubínová síň. Na výrobě digitálních triků pracoval tým kompozitorů a grafiků přes osm měsíců. Celý proces schvalování byl velmi náročný a u vybraných záběrů bylo vytvořeno například i sedmdesát verzí, než byli tvůrci spokojeni.

Vedle uvedených trikových kouzel museli princové v podání Ondřeje Krause a Dominicka Benedikta zvládnout i šerm, střelbu z kuše, rychlý cval na koních, pády do propasti a slaňování. Náročná byla role i pro čtvernohé herce, natáčení se zúčastnilo šest vlků, aby se mohli střídat při opakování jednotlivých náročných záběrů.

Pohádka se natáčela v průběhu čtyř ročních období v Česku, na Slovensku a také v Maďarsku. Na našem území se natáčelo například na hradě Pernštejn, na Křivoklátsku nebo v lomu Malá Amerika. Premiéra je nachystána na 2. června.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama