reklama

Po pěti týdnech od porodu modelka sklízí drsnou kritiku. Ukázala se s plochým bříškem

Pouhých pět týdnů po porodu vystavila Emily Ratajkowski na sociální sítě fotografii v plavkách. Za ploché bříško a dokonalé křivky sklidila modelka i kritiku, že podporuje nereálná očekávání od těla po porodu. 

Pět týdnů po porodu šokuje Emily plochým bříškem | Video: Instagram/Emily Ratajkowski

"Nastavuje nesprávný a nedosažitelný vzor, který frustruje většinu novopečených matek," i tak zní ohlasy na záběry v plavkách, které zveřejnila Emily Ratajkowski. 

Modelce ještě neskončilo ani období šestinedělí a zdá se, že její bříško už je zase dokonale ploché. Mezi reakcemi, které obdivují rychlost jejího návratu k postavě před těhotenstvím, jsou často i výtky, že Emily pomáhá nastavit nebezpečný estetický standard, podporuje nerealistická očekávání od těla po porodu. 

Jak připomíná italský deník La Republice, kritika novopečených matek na sociálních sítích není nic nového. Takzvaný "Mum Shaming" je stále častější: "Jakmile se po porodu dostanete zpět do formy příliš rychle, jste kritizováni, pokud příliš pomalu, pak vás obviňují, že jste s tím nic nedělala", říká Cristina Marino, italská herečka, která porodila svou první dceru Lucu Argentero v květnu 2020.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama