reklama

Od smrti Paula Newmana uběhlo 15 let. Proslul díky modrým očím, přitom byl barvoslepý

Dnes je to 15 let od smrti modrookého amerického herce Paula Newmana. Desetkrát byl nominovaný na Oscara, ale sošku získal jen jednou. Zemřel ve svých 83 letech na rakovinu plic, jeho kořeny se daly vystopovat až do někdejšího Československa.

Prohlédnout grafiku
Foto: Česká televize

Paul Newman patřil mezi nejpopulárnější herce své doby. Do kinematografie se zapsal zejména jako hrdina westernů a dobrodružných filmů, často po boku hereckého kolegy Roberta Redforda. Současně si ale získal respekt i jako uznávaný charakterní herec. Desetkrát obdržel nominaci na Oscara, na sošku ji ovšem proměnil jen jednou. Získal ji za roli kulečníkového mentora ve snímku Barva peněz (1987), kde si zahrál po boku Toma Cruise. Právě ten po Newmanovi převzal pomyslné žezlo hlavního sympaťáka Hollywoodu.

Kariéru Newman ukončil v roce 2007 a krátce nato se objevily zprávy, že je vážně nemocný. Rok poté zemřel na rakovinu plic.

Dnes od úmrtí modrooké legendy uplynulo přesně 15 let. Podívejte se do naší galerie na momenty ze života slavného amerického herce, jehož kořeny sahaly až do někdejšího Československa.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama