reklama

Jsou z "peprných holek" umírněné matky v letech? Některým nečekaně krachla kariéra

Spice Girls se staly největším popkulturním fenoménem z Británie od dob beatlemanie. "Peprné holky" dodnes prodaly víc jak 85 milionů desek a po rozpadu kapely v roce 2000 se pokoušely o sólové kariéry, také se z nich staly maminky. Jedna z nich, Emma Buntonová, slaví ve čtvrtek 21. ledna své 45. narozeniny.

Spice Girls Prohlédnout grafiku
Spice Girls | Foto: Reuters

Pětičlenná dívčí kapela Spice Girls se v 90. letech ve Velké Británii stala největším popkulturním fenoménem od dob Beatles.

Obří úspěch zaznamenalo hlavně turné Spice Girls v roce 1998. Tehdy se většina z téměř stovky koncertů okamžitě vyprodala a jen americká část o čtyřiceti koncertech skončila čistým ziskem šedesáti milionů dolarů.

"Tohle jsou mé hrdinky," prohlásil Nelson Mandela v roce 1997, když Spice Girls navštívily Johannesburg. A když v květnu toho roku vystupovaly na charitativním večírku pořádaném britskou královskou rodinou, Mel B princi Charlesovi poradila, že by měl zvážit piercing jazyka, zatímco Geri Halliwellová mu polichotila, že jí připadá velmi sexy. Obě ho pak políbily na tvář, což magazín Time označil za nejzávažnější porušení protokolu.

Emma Buntonová slaví ve čtvrtek 21. ledna své pětačtyřicáté narozeniny. Připomeňte si v galerii v úvodu článku, jak se členky kapely změnily od dob největší slávy a jak jim to sluší dnes.

reklama
reklama