reklama

Nakreslili Toma a Jerryho či Simpsonovy a vydělali miliony. Jak tvůrci vypadají?

Z hrotu pera nebo kliknutí myší dokážou díky své fantazii vydělat až pohádkové peníze. Karikaturisté, animátoři, tvůrci a především vypravěči příběhů oživují své kresby z papíru na obrazovky již desítky let. Kdo vlastně stojí za oblíbenými postavičkami myšáka Mickeyho, králíčka Bugs Bunnyho nebo za rodinou Simpsonových?

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Vzpomínky na dětství snad každého z nás jsou jistě plné oblíbených karikatur. Od postaviček Toma a Jerryho přes králíčka Bugs Bunnyho až po světoznámou rodinu Simpsonových.

Umělci, karikaturisté a tvůrci animovaných seriálů jsou často neopěvovanými hrdiny. Na rozdíl od herců, kteří jsou viděni na obrazovkách od hlavy až k patě, tvůrci se schovávají za svá umělecká díla a sledující jejich tváře často ani neznají. Ale právě tvůrci se svými uměleckými zdatnosti a kreativitou stojí za vznikem animovaných filmů. Připomeňte si klasické sobotní ráno u televize, s miskou cereálií a jedinečnou společností v podobě ikonických postaviček.

Podívejte se do galerie a zavzpomínejte na animované pohádky, které vás vezmou zpátky do dětských let.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama