reklama

Madonna chystá film o svém životě. Mám spoustu nevyřčených příběhů, sdělila

Popová ikona se chystá zrežírovat film o svém životě, napsal server Variety. O svém plánu zpěvačka dříve informovala na sociálních sítích, záměr potvrdilo také studio Universal Pictures, v jehož produkci má film vzniknout. "Je zásadní, abych tu horskou dráhu svého života vyjádřila svým hlasem a pohledem," okomentovala novinku zpěvačka.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

"Chci se podělit o neuvěřitelnou cestu, na kterou mě zavedl život jako umělkyni, hudebnici, tanečnici a lidskou bytost, která se snaží najít své místo v tomhle světě," sdělila k filmu popová hvězda.

Film se podle jejího vyjádření bude soustředit hlavně na hudbu. "Díky hudbě jsem dokázala fungovat, umění mě drželo při životě. V mém životě je tolik dosud nevyřčených a inspirujících příběhů a kdo by je měl lépe vyprávět než já sama. Je zásadní, abych tu horskou dráhu svého života vyjádřila svým hlasem a pohledem," vysvětlila Madonna.

Hvězdný scénář zaručen

Scénář chce Madonna vytvořit spolu s umělkyní známou pod pseudonymem Diablo Cody, která je držitelkou Oscara za scénář k filmu Juno o těhotné středoškolačce z roku 2007.

Letos dvaašedesátiletá Madonna, jejíž dlouhá a ohromující kariéra byla poznamenána nesčetnými hudebními návraty, se chystá popsat svoji životní cestu, která vedla z chudých čtvrtí New Yorku až k celosvětové popularitě.

Na vrcholu prodeje

Královna popu je s 335 miliony prodaných nahrávek nejprodávanější zpěvačkou všech dob a jedním z komerčně nejúspěšnějších sólově vystupujících umělců. V roce 2008 byla uvedena do Rokenrolové síně slávy, má na kontě 658 nominací na prestižní ceny a 225 výher.

Madonna coby režisérka vytvořila dva snímky, a to komediální drama Špína a moudrost z roku 2008 a romantický film Králova láska z roku 2011 oceněný Zlatým glóbem. Stejné ocenění získala také jako herečka za ztvárnění role Evy Perónové ve snímku Evita z roku 1996. Kromě toho hrála ve filmech Hledám Susan. Zn.: Zoufale z roku 1985 nebo Dick Tracy (1990).

Životní kontroverze

Výstřední styl, sexuální narážky i explicitní postoje na pódiu a senzace provází Madonninu kariéru prakticky od jejího začátku v roce 1982. Americká novinářka Strawberry Saroyanová před lety ve svém článku připomněla, že více než cokoliv jiného je pro Madonnu důležité sdělení, které předává. "Madonnin odkaz je především její schopnost předat sdělení nad rámec hudby, a ovlivnit tak životy žen," napsala pro deník Salon.

Mnozí ji považují za hlasitou zastánkyni skupin, které bývají ve společnosti ostrakizovány a její Instagram je i v předvečer jejích 62. narozenin nejen plný odvážných fotek jako je tato, ale i snímků, kterými upozorňuje na bezpráví nebo policejní brutalitu a život černošských obyvatel v USA. Svými postoji a chováním však nejednou šokovala svět, nedávno například kvůli svým příspěvkům o koronaviru.

Připomeňte si nejznámějších Madonniny kontroverze. Podívejte se do naší fotogalerie.

reklama
reklama