reklama

Kuchař Babica přiznal výtržnosti na fotbale. Po fanoušcích Brna házel lahve od piva

Televizní kuchař Jiří Babica je velkým fanouškem pražské Sparty. Za mlada dokonce chodil na Letnou fandit do kotle. Občas to byla pořádná divočina.

Jiří Babica
Jiří Babica | Foto: Tomáš Vocelka

Jiří Babica je velkým fotbalovým fanouškem a od dětství drží pěsti pražské Spartě. V době dospívání se pak na pražskou Letnou chodil vyřádit do kotle a žádný svatoušek rozhodně nebyl.

"Byli jsme tvrďáci. Pamatuji, že přijelo Brno a udělali to chytře, že přijeli pět hodin před zápasem a byli proti hlavní tribuně. Tak jsme šli, nakoupili piva a házeli to po nich. Nádhera," prozradil Babica pro Expres.cz.

Výčet jeho hříchů z mládí tím ale rozhodně nekončí: "Nejsem rvavý typ, jsem uklidňující typ. Jednou mi ale málem dali do držky v Chebu, dodneška nevím proč. Oddělil jsem se a honilo mě asi 200 lidí. Utekl jsem, zaplaťpánbůh, jinak bych tady nebyl," zavzpomínal Babica, který dnes už do kotle nechodí, ale je hrdým majitelem permanentní vstupenky na hlavní tribunu.

"Jsem celoživotní fanoušek. Za Spartu jsem hrál už v šesti letech. Strčili mě pak do brány, protože nepřišel gólman. Potom jsem se vyvíjel basketbalově, ale fotbal mě táhne celý život," dodal kuchař.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama