reklama

Herečka Kristýna Leichtová bude připravovat těhotné na porod. Brzo získá certifikát

Herečka Kristýna Leichtová si otevřela "zadní vrátka". Kromě herectví se brzy bude moct věnovat práci lektorky předporodní přípravy. K absolvování kurzu ji inspirovaly vlastní zkušenosti s domácím porodem.

Foto: Profimedia.cz

Kristýna Leichtová se rozhodla, že nevsadí všechno na jednu kartu, kromě herectví tak bude zanedlouho moci provázet ženy na cestě k úspěšnému porodu.

Jak přiznala pro Expres.cz, ukončuje právě kurz pro lektorky předporodní přípravy. "Ono to nemá nic moc společného s medicínou, na to bych chtěla upozornit, ale je tam spousta knih, které se musí nastudovat," uvedla herečka.

Kristýna Leichtová má dvě dcery, pětiletou Dorotku a tříletou Rozárku, kterou porodila doma. "Ráda bych vám řekla, že se Rozárka narodila doma, rychle a bezpečně, za asistence Dorotky, Vojty a porodní asistentky. Moc jim děkuji! Jsem absolutně šťastná, že to tak bylo. Domácí porod není pro každého, pro nás ano. Možnost volby je důležitá," napsala herečka v roce 2020 na svůj Instagram.

Právě domácí porod Kristýnu Leichtovou přiměl k rozhodnutí absolvovat kurz pro lektorky předporodní přípravy. "Sama jsem si prošla určitým porodním procesem a chtěla bych, aby to mohly zažívat i jiné ženy, a nějakým způsobem je na to připravit," uvedla Leichtová, které ještě zbývá napsat závěrečnou práci. Praxi pak hodlá rozjet hned, jakmile bude mít certifikát o úspěšném absolvování kurzu.

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama