reklama

Kousky princezny Diany jdou do dražby. Nahlédněte do šatníku královské rebelky

Princezna Diana byla módní ikonou 80. a 90. let, na kterou svět nezapomíná ani bezmála 27 let od jejího úmrtí. Cena za její večerní šaty v prosinci vylétla do astronomických výšek. Nahlédněte do jejího šatníku a připomeňte si její styl.

Diana, princezna z Walesu, na archivním snímku z konce prosince 1994. Prohlédnout grafiku
Diana, princezna z Walesu, na archivním snímku z konce prosince 1994. | Foto: Reuters

V největší aukci ikonických outfitů princezny Diany od roku 1997 bude aukční dům Julien's Auctions nabízet od 27. června ke koupi přes 150 položek ze šatníku zesnulé aristokratky, včetně šatů, kombinéz a doplňků.

Kolekce princezny Diany vyvolala veliký zájem poté, co se Julien's v prosinci 2023 podařilo prodat jedny z jejích večerních šatů za více než 1,1 milionu dolarů (přes 25 milionů korun). Nabízené kousky jsou dokladem Dianiny schopnosti vyjádřit přes módu sebe sama i komunikovat s veřejností neverbálně své pocity, nálady, ale i širší poselství, jako třeba podporu marginalizovaných skupin.

Aukce zahrnuje modré plesové šaty z premiéry Fantoma opery, šaty, které měla oblečené při tanci s Johnem Travoltou, námořnicko-žlutý oblek a košilové šaty s květinami, které ráda nosila, když trávila čas se svými dětmi. Její doplňky, jako klobouky, lodičky a kabelky, jsou také k dispozici k dražení.

Podívejte se na kousky z Dianina šatníku, které čekají na nové majitele, a připomeňte si její styl, jímž v 80. a 90. letech okouzlila celý svět.

reklama
reklama
reklama