reklama

Jitka Čvančarová si dává pauzu od herectví. "Jsem frustrovaná ze své profese," říká

Jitka Čvančarová byla poslední léta v jednom kole, před několika měsíci ji ovšem z hereckého provozu vyřadil natřikrát zlomený kotník. Herečka ale zvažuje, jestli se svou profesí neseknout úplně.

Foto: Aktuálně.cz

Jitka Čvančarová patří mezi oblíbené české herečky, a i proto se její profesionální dráha za poslední léta rozběhla naplno. Během své letošní dovolené si ale natřikrát zlomila kotník a komplikované zranění ji upoutalo na lůžko na dlouhé tři měsíce.

"Nohu jsem si zranila opravdu poctivě. Zlomila jsem si v kotníku vše, co jde," konstatovala aktuálně v Show Jana Krause s tím, že zranění mělo dopad také na její duševní zdraví. "Hlava na tom byla hůř než tělo. Čtvrt roku jsem ležela."

Čvančarová momentálně dochází na rehabilitace do vojenského zařízení na Slapech a úplně propadla metodě otužování a redukci stresu, kterou vyvinul kontroverzní "ledový muž" Wim Hof z Nizozemska. Přímo s ním se Čvančarová vydala na expedici na Sněžku a tuto zkušenost popsala jako fascinující.

Zranění jí nedovoluje postavit se ani na divadelní prkna. Volné večery, které tráví se svými dětmi, desetiletou dcerou a čtyřletým synem, si ale pochvaluje. Má tak čas promýšlet i nad svým povoláním, ke kterému nabyla určitý odstup.

"Já jsem se tak hezky zastavila - ono to má hlubší důvody. A musím říct, že jsem malinko, no možná víc než malinko, frustrovaná ze své profese, z nějaké povrchnosti, z častého amatérismu," přiznala Čvančarová a naznačila, že je tady možnost, že s herectvím skončí. "Tak mám před sebou takový prázdný, nepopsaný list a uvidím, kam mě život zavane."

Svou situaci přirovnala k bajce o rozvařené žábě. "Když dáte žábu do hrnce se studenou vodou a pomalu ji začnete zahřívat, žába nepozná, že se zahřívá, a tak nevyskočí a uvaří se," popsala svoje pocity. "Tak já se nechci uvařit jako žába. A myslím, že v umění je nejdůležitější nezpronevěřit se sám sobě," dodala.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama