reklama

Miluje otužování, ukazuje se nahý a poranil si páteř. Nezlomný Jiří Langmajer slaví

Jednou z ikonických byla pro Jiřího Langmajera role vojína Kouby v komedii Copak je to za vojáka. Herci na roky dopředu zajistila výhody - počínaje panákem v hospodě zdarma přes lepší lístky do divadla a konče podpultovými tričky.

Herec Jiří Langmajer Prohlédnout grafiku
Herec Jiří Langmajer | Foto: Lukáš Bíba

Natáčení si tehdy devatenáctiletý mladík velmi užil. "Na place vládla naprostá pohoda. Popíjeli jsme pivečko, jezdili bevépéčkama, hráli si na vojáky a ještě nám za to platili. Večery obvykle končívaly v hospůdce," popsal Langmajer.

Po velkém úspěchu režisér Tuček pomýšlel na další díl. Jenže tři roky po dokončení filmu nečekaně zemřel. Komedie se přesto pokračování snad jednou dočká, ačkoli se pořád odkládá. Snímek Copak je to za mazáka v režii Vladimíra Skórky opět s Jiřím Langmajerem v hlavní roli je v produkci už roky. Přerušila ji pandemie koronaviru a od roku 2020 k plánovanému filmu, ke kterému napsal scénář Michal Suchánek, nejsou žádné informace.

Hojně obsazovaný herec dnes, 3. června, slaví 58. narozeniny. Na střípky z jeho pracovního i soukromého života se podívejte v naší galerii.

reklama
reklama
reklama