reklama

Jejich mozky jsou "sexy". Kdo ze slavných má vysokou inteligenci?

Quentin Tarantino si filmařský um osvojil důkladným sledováním filmů, James Franco má doktorát z anglického jazyka a David Duchovny napsal několik knih. Co tyto slavné spojuje? Vysoké IQ.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

Průměrný inteligenční kvocient neboli IQ dosahuje hodnoty 100. Fyzik a vědec Albert Einstein měl údajně IQ vysoké 160. Věřili byste, že i v Hollywoodu se najdou géniové, jejichž kvocient přesahuje průměrné číslo?

"Raději budu chytrá, než abych byla filmovou hvězdou," prohlásila herečka Natalie Portmanová, která po střední škole začala studovat psychologii na Harvardu, podle všeho má IQ 140. Za sebou už měla svou nejslavnější roli ve filmové sáze Star Wars a kvůli studiu odmítla několik filmových nabídek. 

Hvězda filmu Základní instinkt Sharon Stoneová se zase pyšní IQ 154. "Byla jsem knihomol. Abych působila sexy, používala jsem svou inteligenci," řekla herečka v rozhovoru pro britský deník The Independent. 

Matt Damon chvíli studoval anglický jazyk na Harvardu, se svým dlouholetým kamarádem Benem Affleckem napsal scénář k filmu Dobrý Will Hunting o talentovaném matematickém géniovi a jeho IQ se rovná tomu Einsteinovému - 160. 

Které další slavné osobnosti byly obdarovány vysokou inteligencí? Podívejte se do galerie. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama