reklama

Řekli byste to do nich? Slavné hvězdy s IQ stejně vysokým jako měl Einstein

Nicole Kidmanová, která právě slaví své 55. narozeniny, umí vrhat noži, kastrovat býka, ale také skvěle hraje na klavír. Se svým IQ 132 patří mezi nadprůměrně inteligentní lidi a řadí se po bok například Quentina Tarantina, Jamese Franka, Sharon Stoneové nebo Jodie Fosterové.

Nicole Kidmanová Prohlédnout grafiku
Nicole Kidmanová | Foto: Reuters

Průměrný inteligenční kvocient neboli IQ dosahuje hodnoty 100. Fyzik a vědec Albert Einstein měl údajně IQ vysoké 160. Věřili byste, že i v Hollywoodu se najdou géniové, jejichž kvocient přesahuje průměrné číslo?

"Raději budu chytrá, než abych byla filmovou hvězdou," prohlásila herečka Natalie Portmanová, která po střední škole začala studovat psychologii na Harvardu, podle všeho má IQ 140. Za sebou už měla svou nejslavnější roli ve filmové sáze Star Wars a kvůli studiu odmítla několik filmových nabídek. 

Hvězda filmu Základní instinkt Sharon Stoneová se zase pyšní IQ 154. "Byla jsem knihomol. Abych působila sexy, používala jsem svou inteligenci," řekla herečka v rozhovoru pro britský deník The Independent. 

Matt Damon chvíli studoval anglický jazyk na Harvardu, se svým dlouholetým kamarádem Benem Affleckem napsal scénář k filmu Dobrý Will Hunting o talentovaném matematickém géniovi a jeho IQ se rovná tomu Einsteinovému - 160. 

Které další slavné osobnosti byly obdarovány vysokou inteligencí? Podívejte se do galerie. 

reklama
reklama
reklama