reklama

Jakub Železný po incidentu s policií odchází na nemocenskou. "Blázen nejsem," říká

Stovky tisíc lidí už zhlédly video, na kterém se moderátor Jakub Železný hádá se strážníky městské policie. Incident, který se stal koncem loňského roku, při konfrontaci s reportéry Blesku tento týden nejdříve popíral, pak se za něj ale omluvil. Nyní se Železný chystá na nemocenskou, potřebuje si prý odpočinout.

Hádka moderátora Jakuba Železného se strážníky městské policie | Video: Městská policie hlavního města Prahy

"Jsem s lékařem domluven na možnosti pracovní neschopnosti poté, co skončím pracovní turnus tento týden, abych co nejmíň omezil kolegy. Tak, jak jsem je ani na den neomezil v minulých, pro naši rodinu nejtěžších chvílích v našich životech," říká moderátor Jakub Železný, který v posledních dnech čelí skandálu kvůli konfliktu s městskou policií.

Tvrdí také, že pracovní neschopnost se bude týkat jeho fyzických problémů, nikoliv duševních. "To je přesně to, co bych nerad, aby z toho vyplynulo! Jsem totálně fyzicky vyčerpaný, doléčuju natržený sval v noze z lyžování, vrací se mi můj letitý problém s vnitřním uchem, chcete-li diagnózu," řekl Železný Blesku s tím, že jeho vyčerpání je důsledkem toho, že v posledních měsících pečoval o umírajícího bratra Davida.

"Zkrátka po měsících péče o bratra za plného 'pracovního' provozu, kdy jsem neměl vůbec čas a kapacitu na nic jiného, se teď potřebuju dát dohromady hlavně po fyzické stránce. A to víte, že duše strádá, ale to člověk musí překonat. Blázna ze mě fakt neudělejte! Jsem svůj, ale blázen snad fakt ještě ne," dodal známý moderátor.

Šokem z vyslechnutí kruté diagnózy blízké osoby také vysvětluje svoje chování, které na videonahrávce zveřejnila městská policie a kde se Železný dohaduje se strážníky o tom, zda spáchal dopravní přestupek. Video během pár dnů na facebookovém profilu policie zhlédlo více než 360 tisíc lidí. 

Když s videem konfrontovali Železného novináři poprvé, tvrdil, že neví, o co jde. Později se za své chování veřejně omluvil na Twitteru.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama