reklama

Herec Jiří Štěpnička spadl pod tramvaj. Navzdory tomu odehrál tříhodinové představení

Před druhou premiérou představení Hordubal došlo k nehodě Jiřího Štěpničky, jenž v představení účinkuje. Na zastávce u Národního divadla těsně před představením spadl pod přejíždějící tramvaj, a ačkoliv ušel smrti z lopaty, utržil několik zranění. Přesto na jeviště vystoupil a divákům se ještě za svůj "hrozný" vzhled omlouval.

Foto: Profimedia.cz

Jiří Štěpnička v Národním divadle vystupuje už od roku 1975 a je známý svou profesionalitou. Tu však dotáhl na zcela novou úroveň, kdy se krátce po děsivém střetu s tramvají dostavil do divadla a tříhodinové představení Hordubal navzdory všem zraněním odehrál.

K nehodě došlo na zastávce přímo u divadla a těsně před představením. Štěpnička spadl z ostrůvku přímo pod přejíždějící tramvaj. "Chybělo málo a bylo po mně," komentoval to herec, který přece jen utrpěl početná a nelehká zranění v podobě roztrženého obočí, podlitin a několika poranění na rukách, nohou i bocích. Nepřipadalo podle něj ale v úvahu, aby kvůli tomu představení zrušili nebo se jej neúčastnil.

"Jen jsem požádal, aby divákům vysvětlili, proč vypadám tak hrozně. Aby mě před nimi omluvili," řekl. Zprávu obecenstvu sdělila dramaturgyně Ilona Smejkalová. Když se publikum dozvědělo, že se herec navzdory zraněním rozhodl představení odehrát, zazněl divadlem potlesk.

Obočí mu ještě krátce před vstupem na jeviště sešili lékaři v nemocnici a rovněž ho oblepili náplastmi. Po představení zraněný herec jel zpátky do nemocnice, kde mu ještě kvůli jeho problémům s ředěním krve museli odsát krev z podlitin. Nehoda Štěpničku nijak nezpomalila - zůstává aktivní a v divadle pořád hraje jako předtím, ačkoliv zranění jsou na jeho obličeji víc než patrné.

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama