reklama

Hana Zagorová přiznala vážnou nemoc, která jí brání v koncertování

S nejrůznějšími zdravotními problémy se Hana Zagorová potýká skoro celý život. Teď ji dostihla další komplikace, kvůli které trpí bolestmi a musí neustále odkládat návrat ke svým pracovním aktivitám. "Mám osteoporózu," přiznala zpěvačka ve čtvrtek televiznímu magazínu Showtime.

Foto: ČTK

Osteoporóza neboli řídnutí kostí je onemocnění kostry, které je podle Institutu klinické a experimentální medicíny charakterizované úbytkem kostní hmoty a poruchami stavby kosti s následným zvýšením křehkosti kostí s navazujícím rizikem zlomenin.

Před televizní kamerou se Hana Zagorová ukázala v korzetu, který prakticky nesmí odkládat. "To kvůli bolestem. Zlomila jsem si tři obratle. Pak ještě jeden nad nimi," řekla zpěvačka a s tím, že postupem času přece jen cítí drobné zlepšení.

Návrat na koncertní pódia není v současné době reálný. "Až to bude vypadat dobře, až budu podávat takový výkon, jaký jsem zvyklá a jaký jsou diváci zvyklí přijímat, tak se rozběhnu a budu tam! Zatím to na rozběhnutí, musím říct, není," posteskla si zpěvačka.

Ani v současné situaci, kdy musí hodně odpočívat, ale úplně nezahálí. "Už jsem začala chystat desku. Mám zatím hotových sedm písniček a jsou moc krásný," prozradila natěšeně Zagorová. Letos v září ji k tomu čeká ještě premiéra muzikálu Biograf láska, který se připravuje v divadle Kalich a bude složený z jejích písní. Devítinásobná zlatá slavice je podle vlastních slov velmi zvědavá na to, jak si s tím tvůrci poradí, a rozhodně do jejich práce nehodlá nijak zasahovat. 

Vleklé zdravotní problémy pětasedmdesátiletou zpěvačku provázejí poslední dva roky. Po prodělání covidu-19 se u ní projevil postcovidový syndrom, který znovu probudil poruchu krvetvorby, s níž se Zagorová potýká od mládí. Na konci září roku 2021 doma zkolabovala a musela být na dva týdny hospitalizována v nemocnici.

V části Sudet osvobozených Američany mají větší podporu komunisté, říká Jurajda | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama