reklama

Farářka ze Star Dance Martina Viktorie Kopecká přiznala, že žije se ženou

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká, která na sebe upozornila jako účastnice taneční soutěže Star Dance, přichází se svou druhou knihou Zpověď farářky. V ní se otevřeně hlásí ke svému vztahu se ženou.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Jedním z ostře sledovaných sdělení nové knihy Martiny Viktorie Kopecké je její přihlášení se k lesbické orientaci. Velmi otevřeně pak promluvila i o tom, co ji k takovému kroku vedlo.

"Těch věcí bylo více. K zásadním patří rozhodnutí již nepředstírat, nelhat, touha žít v pravdě. Samozřejmě jsem se i zamýšlela nad tím, jak může být vše bolestivé, jaké přijdou následky, reakce. Řešila jsem také otázky: Proč bych zrovna já měla dělat coming out? Co je komu do mého soukromí? Ale pak jsem si vzpomněla na některé mladé farníky, na jejich úzkost, s níž přicházejí, protože je jejich blízcí odmítají přijmout třeba kvůli vztahové orientaci. Kdyby tedy má upřímnost měla pomoci byť jedinému z nich, má smysl vyprávět svůj příběh," řekla v rozhovoru pro Novinky.cz

Na to, co více prozradila, se podívejte do galerie. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama