reklama

Taylorová: Šílely po ní miliony mužů. I deset let po smrti drží ideál filmové krásy

Slavná hollywoodská herečka 20. století se na stříbrná plátna dostala už v dětství. Svou slávu dokázala získat nejen díky svému hereckému talentu a kráse, která ji zařadila mezi sexy symboly filmové éry, ale také divokým vztahům s muži. Od smrti Elizabeth Taylorové uběhne 23. března již deset let.

Na fotografii z 1. prosince 2007 v Los Angeles. Prohlédnout grafiku
Na fotografii z 1. prosince 2007 v Los Angeles. | Foto: Reuters

Americká herečka Elizabeth Taylorová se do srdcí diváků po celém světě navždy zapsala především jako egyptská královna Kleopatra ze stejnojmenného velkofilmu z roku 1963. Majitelka dvou Oscarů ale nepřitahovala pozornost jen svými výkony před kamerou, stálici společenských rubrik z ní udělal hlavně její bouřlivý soukromý život nebo boj s alkoholem. Taylorová zemřela před deseti lety, 23. března 2011, ve věku 79 let na selhání srdce.

Taylorová se narodila 27. února 1932 v londýnském Hampsteadu do rodiny amerických obchodníků. Svůj první velký úspěch na stříbrném plátně zažila již jako jedenáctileté děvče v roce 1942, kdy zazářila v rodinném snímku o věrné kolii Lassie se vrací.

Své štěstí nenašla za svůj celý život ani v manželství. Pokusila se o to osmkrát, co stanula před oltářem. Její svatba s Richardem Burtonem se dokonce stala jednou z nejdražších událostí tohoto typu v historii. 

Podívejte se na střípky z jejího života v naší galerii. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama