reklama

Dubajská princezna Latífa má podle právníků větší svobodu a cestuje

Jedna z dcer dubajského vládce, princezna Latífa, letos v únoru tvrdila, že je zadržována ve vile a je ohrožena na životě. Nyní právníci sdělili, že se pětatřicetileté Latífě dostává větší svobody. Byla dokonce zachycena na letišti.

Princezna Latifa (na snímku vlevo) se podle informací v pondělí objevila na letišti a cestuje.
Princezna Latifa (na snímku vlevo) se podle informací v pondělí objevila na letišti a cestuje. | Foto: Reuters

Princezně Latífě, která je jednou z dcer dubajského vládce Muhammada bin Rašída Maktúma, se dostává čím dál více svobody a patrně cestuje. Agentuře Reuters to řekli právníci ze skupiny, která bojovala za její osvobození.

Princezna Latífa v únoru zveřejnila video, na němž tvrdila, že je proti své vůli zadržována v hlídané vile a bojí se o život. V minulosti se pokusila ze Spojených arabských emirátů uprchnout. O její osud projevila zájem i OSN a požadovala důkaz o tom, že je princezna naživu.

Na instagramu se nyní objevila nová fotografie 35leté Latífy, na které je na letišti. Koncem května se na stejné platformě objevil snímek Latífy v přítomnosti dalších dvou žen. Tehdejší fotografie byla na rozdíl od té nové patrně pořízena v SAE.

"Jsme rádi, že Latífa patrně má pas, cestuje a těší se stále větší míře svobody. To jsou velmi pozitivní kroky vpřed," uvedl David Haigh, spoluzakladatel kampaně za propuštění princezny Latífy. "Také mohu potvrdit, že několik členů týmu bylo přímo s Latífou ve spojení," dodal.

Ministerstvo zahraničí SAE a dubajská vládní kancelář pro styk s médii na žádost agentury Reuters o komentář zatím nereagovaly.

OSN v dubnu požádala o důkaz, že je princezna naživu. Chtěla si sjednat se zástupci emirátů schůzku, na níž by se jednalo o osudu Latífy i její starší sestry Šamsy. Latífa se v minulosti pokusila o útěk z emirátů, Šamsu podle britských médií nechal šajch Muhammad unést z Británie. Rodinnými aférami dubajského vládce se zabývají britské soudy kvůli jeho bývalé ženě Háje, která se i se dvěma dětmi uchýlila do Británie. Britský soud loni rozhodl, že šajch exmanželku zastrašoval. Šajchovi právníci obvinění odmítli.

Mohlo by vás zajímat: Dubajská princezna: Jsem rukojmí. Drží mě v zamřížované vile

Dubajská princezna Latífa: Jsem rukojmí. Držím mě v zamřížované vile | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama