reklama

Tuto herečku si lidé pletou s Hermionou. Rozmluvila Mrtvou nevěstu a řešila Černobyl

Britská herečka měla být původně učitelkou. Kariéru divadelní a filmové hvězdy začínala jako členka souboru Royal Shakespeare Company i v Royal National Theatre. V roce 1996 ji dánský režisér Lars von Trier obsadil do snímku Prolomit vlny, za což byla nominována na několik cen.

Emily Watsonová Prohlédnout grafiku
Emily Watsonová | Foto: Shutterstock

Britská herečka Emily Watsonová se narodila do rodiny architekta a učitelky v roce 1967 v Londýně. Původně se přitom taky chtěla stát učitelkou. Nakonec ji však život zavál do hereckého prostředí. 

Emily Watsonová vystudovala anglickou literaturu na Bristolské univerzitě a po dokončení se přihlásila do hereckého kurzu v londýnském The Drama Studio. Po absolutoriu získala v roce 1992 angažmá v prestižním divadelním souboru Royal Shakespeare Company, kde se seznámila také se svým budoucím manželem - hercem Jackem Watersem. Zahrála si například ve Zkrocení zlé ženy nebo Dobrý konec vše napraví. Působila také v Royal National Theatre. 

V roce 1996 debutovala ve snímku Larse von Triera Prolomit vlny, kde si zahrála Bess McNeilovou, která se stará o svého ochrnutého manžela Jana (Stellan Skarsgård). Za svůj výkon byla nominována na několik cen, včetně  Zlatého glóbu a Oscara. 

V posledních letech zazářila ve snímcích Anna Karenina (2012), Zlodějka knih (2013), Teorie všeho (2014), Everest (2015) či Šťastný princ (2018). 

V roce 2017 ztvárnila Elsu Einsteinovou, druhou manželku Alberta Einsteina, v seriálu Génius, ve stejném roce účinkovala v Malých ženách. Zahrála si také ve velmi úspěšném seriálu HBO Černobyl (2019), kde se stala běloruskou jadernou fyzičkou Uljanou Chomjukovou. 

Její jméno se často plete s jinou britskou herečkou Emmou Watsonovou, což Emily Watsonové nevadí. "Jsem potěšena, když si mě lidi pletou s dvacetiletou herečkou," uvedla před lety. 

Podívejte se na zajímavosti ze života úspěšné britské herečky. Najdete je v galerii, do které se prokliknete v úvodu článku. 

reklama
reklama
reklama