reklama

Cizí jazyky jsou podle Hany Vagnerové elixír mládí. Jak komunikuje se svým přítelem?

Se svým francouzským přítelem nemá herečka Hana Vagnerová problém se domluvit. Jazyk, který ke vzájemné komunikaci používají, není překvapivě angličtina ani francouzština.

Hana Vagnerová
Hana Vagnerová | Foto: Honza Mudra

To, že jejím partnerem nikdy nebyl Čech, ale pokaždé cizinec, konstatovala již před časem pobaveně herečka Hana Vagnerová. A jelikož toto pravidlo dosud dodržuje, i teď je ve vztahu s mužem z jiné krajiny, Nicolasem Escavim. Vagnerová je na jazyky nadaná, ke komunikaci se svým přítelem možná i proto zvolila úplně nečekanou řeč, kterou není angličtina, francouzština a ani čeština.

"Se svým klukem se nebavím ani francouzsky, překvapivě, ani anglicky - ale španělsky. Ano, je to crazy," uvedla na svém Instagramu. Escavi je totiž napůl Španěl. Francouzštinu Vagnerová zatím neovládá, má však v plánu se této řeči časem začít věnovat. Jen nedávno ovšem dokončila pokročilý kurz italštiny a cítí se poněkud přetížená.

"Teď jsem skončila s italštinou level C2, což v praxi znamená, že můžete mít většinu konverzací v italštině (občas se samozřejmě nehorázně ztrapníte, ale to k tomu patří)," tvrdí vesele, "a když jdete do kina na italský film, bez titulků rozumíte tak 80-90 %. A mně se při hraní v italštině zmenšily panický záchvaty, že nebudu moct improvizovat, asi na 80 %."

Jazyky jsou podle Vagnerové skvělý způsob, jak si rozšířit své sociální kruhy a otevřít se světu. "S každým dalším jazykem objevíte novou kulturu, která vám otevře obzory, a potkáte strašnou spoustu zajímavých lidí, se kterýma byste si jinak nepopovídali," pochvaluje si. "Taky se tvrdí, že tím, že přinutíte mozek komunikovat v novém kódu, neboli naučíte ho nový jazyk, s ním v podstatě chodíte do takový symbolický posilovny a díky tomu zůstává déle mladý. Takže učení se nového jazyka je elixír mládí!"

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama