reklama

K herecké kariéře jí pomohla scéna v bance. Charlize Theronová slaví 45. narozeniny

Jihoafricko-americká herečka patří mezi nejvlivnější osobnosti světa. Začínala jako modelka a baletka. Pro film ji objevil castingový manažer poté, co ztropila scénu v bance, protože jí nechtěli vyplatit šek. První roli dostala v roce 1995 a dneska patří mezi nejslavnější a nejatraktivnější herecké celebrity.

Charlize Theronová Prohlédnout grafiku
Charlize Theronová | Foto: Reuters

Charlize Theronová se narodila v roce 1975 do rodiny stavebních inženýrů v jihoafrickém městě Benoni. Dětství zde prožila na farmě a podílela se na péči o domácí zvířata. 

Theronová začínala uměleckou dráhu jako baletka, později se dala na dráhu modelky. Rok strávila na modelingových zakázkách po Evropě a poté se i s matkou přestěhovala do New Yorku, kde pokračovala ve studiu baletu na Joffrey School. Její úspěšnou taneční kariéru však přerušilo zranění kotníku, po kterém jí došlo, že z ní baletka už nikdy nebude.

V roce 1994 odletěla na radu matky do Los Angeles, kde žila od kapesného ke kapesnému a snažila se najít uplatnění. K dráze herečky jí nakonec pomohla scéna, kterou ztropila v bance poté, co jí odmítli vyplatit šek. Tehdy si jí všiml hledač talentů John Crosby a uvedl ji do světa Hollywoodu.

Debutovala ve filmu Kukuřičné děti 3: Sklizeň ve městě v roce 1995. A další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Prvním větším filmem byl Ďáblův advokát (1997), kde se objevila po boku Keanu Reevese a Al Pacina.

V roce 2003 přišla jedna z nejúspěšnějších rolí její dosavadní filmové kariéry. Ve snímku Zrůda ztvárnila roli masové vražedkyně Aileen Wuornosové, která nenávidí muže. Za ní obdržela Stříbrného medvěda na Berlinale, Zlatý glóbus i Oscara. 

V posledních letech zazářila v romantickém westernu Všechny cesty vedou do hrobu (2014), Šílený Max: Zběsilá cesta (2015), Poslední tvář (2016), Tully (2018) či Bombshell (2019). 

Charlize Theronová má dvě adoptované děti - Jackson a August. Loni v dubnu prozradila, že Jackson je transgender dívkou. Dříve randila se Stuartem Townsendem (celkem devět let, až do roku 2010) a také se Seanem Pennem

Herečka vlastní také produkční společnost Denver & Delilah a jako producentka se podílela například na snímku Temné kouty. Angažuje se v několika charitativních projektech.

V pátek oslaví Charlize Theronová 45. narozeniny, podívejte se na zajímavosti z jejího života. 

reklama
reklama