reklama

Láska k Hitlerovi i status "árijské bohyně". Nacistické skandály světových celebrit

Princ Harry se ve svých memoárech vrací do momentu, kdy v roce 2005 způsobil skandál, když jej fotografové na večírku zachytili v nacistické uniformě. Není ovšem jediný, kdo čelil kontroverzi poté, co se zapletl se symboly tohoto hrůzného režimu. Některé celebrity dokonce vyjádřily obdiv přímo k Hitlerovi, jiné byly zase obviněny z antisemitismu.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

Princ Harry momentálně vzbuzuje pozornost svými pamětmi, kde kromě jiného vzpomíná i na rok 2005. Fotografové ho tenkrát zachytili na večírku v uniformě vojáka s hákovým křížem na rukávu. Ve svých memoárech teď ovšem tvrdí, že jej ke kontroverznímu kostýmu "přinutil" jeho bratr, princ William, s manželkou.

Není ovšem jediný, kdo se zapletl do skandálu s nacistickou tematikou. Kanye West kvůli svým antisemitským výrokům přišel během minulého roku o status miliardáře. Taylor Swiftová se zase zcela nevědomky stala uctívanou ikonou svých ultrapravicově laděných fanoušků.

Podívejte se do naší galerie na celebrity, které se  - ať už cíleně, nebo náhodně - zapletly do skandálů souvisejících s nacismem.

reklama
reklama
reklama