reklama

Pro herečku může být botox "smrt". Kdo si nechal píchat, kdo ne a kdo toho lituje?

Botox je dobrý sluha, ale zlý pán. Na jednu stránku efektivně vyhladí vrásky a obličej vypne, když se to ale přehání, obličej začne působit jako vosková maska. Které celebrity mu podlehly, kdo to lituje a koho by tam nedostali ani za nic?

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

Dobrý sluha, ale zlý pán; to se kromě jiného dá říct také o botoxu. Často se o něm mluví, zejména v souvislosti s celebritami, a prakticky každý, kdo o něm slyšel, ví, že botox slouží zejména k vyhlazování vrásek. Samotný botulotoxin je jed produkovaný zvláštním typem bakterií a pro lékařské účely se vyrábí uměle v několika typech, přičemž jedním z nich je i botox. Je to ovšem nejsilnější jed na planetě vůbec, a v medicíně se proto používají extrémně nízké dávky.

Když přijde na jeho kosmetické účinky, platí pravidlo "kolik lidí, tolik názorů". U hereckého povolání obzvlášť je botox nanejvýš diskutabilní téma: na jedné straně se některé známé herečky domnívají, že by to pro jejich povolání znamenalo "smrt", zatímco jiné si tento zákrok dopřejí s pravidelností a vřele jej doporučují i ostatním.

Na to, jak vnímají botox české i světové celebrity, kdo na něj chodí jako na piano a koho by tam nedostali ani heverem, se můžete podívat v naší galerii.

reklama
reklama
reklama