reklama

Kolečkův humor a Barťákův šarm. Do kin přichází film Zbožňovaný

Milovníci českých komedií by si měli tento čtvrtek 23. září zaznačit velkým červeným kroužkem. Na tento den totiž připadá premiéra nové komedie scénáristy Petra Kolečka s názvem Zbožňovaný, kde hlavní roli nevěrného pediatra ztvárnil Jiří Bartoška.

Foto: Bioscop

Nový film v českých kinech láká diváky nejen na skvělé herecké obsazení, ale i jméno scénáristy a režiséra v jedné osobě. Petr Kolečko stojí například za seriály Most!, Okresní přebor nebo Čtvrtá hvězda. 

Film se měl původně jmenovat Božský děda a Petr Kolečko se podle svých slov rozhodl režírovat si ho sám také proto, že příběh filmu je z velké části skutečným příběhem jeho rodiny

Herecké obsazení je skvostné - Jiří Bartoška, Zuzana Kronerová, Ivana Chýlková, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Štěpán Kozub, Martina Czyžová, Taťjana Medvecká, Lukáš Melník a Kryštof Michal.

"Jsem vděčný, že se podařilo dát dohromady takové skvělé obsazení. Už v přípravách jsme s herci jejich role probírali a já jsem otevřený připomínkám, nemám problém text změnit, pokud je to ku prospěchu věci. I při samotném natáčení se stávalo, že jsme třeba upravovali dialogy, tak, aby se v nich cítili komfortně. Rozhodně nehodlám herce do něčeho instalovat, naopak jsou pro mě inspirací," pověděl Kolečko.

Příběh komedie Zbožňovaný se točí kolem života uznávaného a všemi milovaného pediatra Zdeňka (Jiří Bartoška), který se rozhodl odejít do důchodu. A těší se na to i jeho rodina - manželka Olga (Zuzana Kronerová), která už se nemůže dočkat, až o něj bude pečovat, i dcera Zuzana (Petra Hřebíčková), jejíž manželství s Karlem (Jiří Langmajer) se nedávno rozpadlo.

Nejvíc nadšená je však Zdeňkova vnučka Aneta (Martina Czyžová), která vzdělaného dědečka vždy považovala za svůj velký vzor a píše o něm seminární práci do školy. Jenže Zdeněk není tak dokonalý, jak se zdá. Má jedno velké tajemství. Skoro čtyři desítky let udržuje milenecký poměr s ortopedkou Danou (Ivana Chýlková), která samozřejmě očekává, že na ni teď Zdeněk bude mít konečně víc času. Čerstvého penzistu tak čekají spíše horké chvilky než bezstarostná pohoda, kterou si plánoval.

Komedie Petra Kolečka sice nepřináší nové a neokoukané téma, u diváků však může zvítězit jeho hra se slovy a nezaměnitelný humor. Jeho neotřelé pojetí obyčejných lidských situací zabodovalo například v seriálu Most!, který kladně ohodnotili diváci i kritici. Zda bude Zbožňovaný zbožňovaným filmem, uvidíme za pár dní.

„Mám k tomu příběhu osobní vztah, je inspirován mým dědou, a to při rozhodování, zda znovu režírovat, hrálo docela zásadní roli. Jsem rád, že i v téhle době se podařilo film dotočit,“ uvedl Kolečko v oficiálních materiálech distributora k filmu.

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama