reklama

Streisandová má vlastní vědecký institut. Bojuje za práva žen a ochranu planety

Herečka a aktivistka Barbra Streisandová se rozhodla financovat vědecký institut na prestižní americké univerzitě. Chce, aby se diskutovalo o skleněném stropu, s nímž se ženy potýkají, o vlivu kultury a umění a klimatické změně.

Herečka už v minulosti s univerzitou spolupracovala. V roce 2014 založila program pro ženy se srdečními chorobami.
Herečka už v minulosti s univerzitou spolupracovala. V roce 2014 založila program pro ženy se srdečními chorobami. | Foto: Shutterstock

Barbra Streisandová se rozhodla financovat vědecký institut na Kalifornské univerzitě v Los Angeles. The Barbra Streisand Institute se bude zabývat tématy, které americká herečka a aktivistka považuje za podstatné.

Institut se bude věnovat čtyřem výzkumným oblastem - pravdě ve veřejné sféře, klimatické změně, intimitě a moci mezi muži a ženami a vlivu umění a kultury. Jeho cílem je "vyřešit společenské výzvy". 

"Financovat institut na jedné z nejprestižnějších univerzit na světě je pro mě velkým potěšením. Bude to místo, v němž budou vědci diskutovat a hádat se o nejdůležitějších tématech dneška. Předmětem debat bude zboření skleněného stropu pro ženy (pojmem skleněný strop se označuje neviditelná bariéra, která brání ženám zejména v kariérním postupu, pozn. red.) či záchrana naší planety," uvedla v tiskovém prohlášení Streisandová. 

Hollywoodská herečka v oficiálním dokumentu také uvedla, že nemůže přestat myslet na budoucnost, "na to, co čeká naše děti, planetu a společnost. Tento institut dává šanci pro slibnější a světlejší zítřky. Můj otec Emanuel Streisand působil ve vzdělávání. To je další důvod, proč je pro mě toto významný krok," řekla Streisandová. 

S Kalifornskou univerzitou spolupracovala už v roce 2014, když nechala zřídit kardiovaskulární program pod názvem Barbra Streisand Women's Heart Health Program. Ženám se srdečními problémy či s rizikem onemocnění poskytuje potřebné informace a provádí výzkum za účelem zlepšení jejich zdraví. 

Mohlo by vás zajímat: Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion (14.6.2021)

Snil jsem o tom delší dobu a nakonec jsem objevil školu, kde se nade mnou slitovali a upravili studijní program, popisuje cimbalista Matěj Číp. | Video: Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama