reklama

Alain Delon: Z idola žen se vyloupl rasista a homofob. "Nenávidím tuto dobu," řekl

Modrooký herecký svůdce, kterému podlehla nejedna žena, si zahrál téměř ve stovce filmů. Přestože se po jeho boku vystřídalo mnoho žen, oženil se pouze jednou. V posledních letech si ale své publikum pobouřil svými politickými názory a nevhodným chováním k ženám. Letos slaví 85 let.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Jméno Alaina Delona se svého času stalo synonymem mužské krásy. Modrooký herec, který byl pro svůj vzhled nazýván také "Brigitte Bardotová v mužském provedení", si zahrál téměř ve stovce filmů, například v Černém tulipánu či ve snímku Dva muži ve městě. V neděli 8. listopadu slaví 85 roků a v posledních letech se dostal do médií především kvůli svým kontroverzním politickým názorům a nevhodnému chováním k ženám. 

Rodák z Sceaux vyrůstal i u pěstounů, kteří bydleli nedaleko vězení: "Byl jsem malý divoký netvor," vzpomínal na své mládí plné útěků z domova a vyhazovů ze škol. Vyučil se řezníkem, ale raději se dal do armády, s níž bojoval v Indočíně a ze které ho nakonec vyhodili.

Vloni v létě postihly Delona potíže s oběhovou soustavou a utrpěl lehké krvácení do mozku. Po operaci v jedné pařížské nemocnici strávil tři týdny na jednotce intenzivní péče.

Tento svět opustím bez lítosti, prohlásil pětaosmdesátiletý herec v nedávném rozhovoru pro týdeník Paris-Match. "Život už mi moc nepřináší. Už jsem všechno poznal a viděl. Především ale nenávidím tuto dobu, je mi z ní na zvracení," uvedl na konci rozhovoru, ve kterém bilancoval svou 60letou kariéru.

Podívejte se do naší galerie, co ho proslavilo a které role se zapsaly do světové kinematografie navždy. 

reklama
reklama