reklama

Z tmavého bytu v přízemí je světlá garsonka. Jednoduchý trik oddělil kuchyň a ložnici

Přáním majitelů bytu v přízemí činžovního domu na pražském Žižkově bylo proměnit tmavé a poměrně stísněné 2 + kk ve svěží interiér. Výsledkem je garsonka ve starorůžových odstínech. Má ložnicí na pódiu a výhled do zeleně.

Foto: Aktuálně.cz/Radek Úlehla

Autorem rekonstrukce je studio Neuhäusl Hunal. "Tento projekt byl specifickou a zároveň srdcovou záležitostí - proměna byla pro našeho kamaráda a shodou okolností také zakladatele studia U/U, které kultivuje veřejný prostor českých obcí zejména výbornými skateparky," popisují David Neuhäusl a Matěj Hunal. 

Architekti probourali příčku mezi ložnicí, kuchyní a jídelnou, čímž vznikl jeden velký prostor. Spaní se zbytkem místnosti nově odděluje dřevěné pódium s matrací, knihovnou, šatnou a úložnými prostory.

"Tím, že jsme otevřeli původní dispozice, se do interiéru dostalo více světla a zároveň jsme získali větší kontakt se zelení na dvoře. Hygienické zázemí a vstupní chodba byly také kompletně zrekonstruovány, ale jejich půdorys se až na zrušení dveří do bývalé ložnice nijak neměnil," popisují autoři proměny. Podívejte se.

reklama
reklama