reklama

Tip na výlet: Nejdelší stezka světa v korunách stromů

Nejdelší stezku na světě v korunách stromů, jejíž délka je úctyhodných 1300 metrů najdete pouhých 190 km od Prahy.

Foto: Profimedia.cz

KUDY A ZA KOLIK?

Stezka je zasazena do smíšeného lesa nedaleko bavorského městečka Neuschönau, kam se dostanete přes přechody Železná Ruda a Strážný. Směrem od Prahy pojedete po E50 až do Plzně. Dále po E53/S27 přes Klatovy na Železnou Rudu. Směrem od Strakonic, Tábora , Písku a Českých Budějovic pojedete na přechod Strážný/Phillipsreuth. Od hranice se držte označení Centrum Národního parku Lusen/Neuschönau. Od Phillipsreuthu je příjezd ke Stromové stezce a Národnímu parku dodatečně označen.

VSTUPNÉ:

Dospělý EUR 8,50

Děti od 6 do 17 let EUR 6,50

Rodinná vstupenka (2 dospělí + vlastní děti od 6 - 17 let) EUR 19,90

Nejdelší stezku na světě v korunách stromů, jejíž délka je úctyhodných 1300 metrů najdete pouhých 190 km od Prahy.

Zadáte-li si do internetového vyhledávače sousloví "tipy na výlety", vypadne na vás mnoho lákadel a možností. Stačí si jen vybrat toužíte-li po přírodě, adrenalinu, romantice či tzv. naučném výletu. Napadlo by vás ale spojit vše v jedno - a to na originální stezce v korunách stromů, v Národním parku Bavorský les?

Nejen děti budou nadšené

Procházet se nad zemí budete ve výšce 8 až 25 metrů nenarušenou přírodou. Z dřevěné lávky, kterou zajišťuje konstrukce z masivního klíženého dřeva a 27 podpěrných sloupů je úžasný výhled až do šumavských hvozdů, i vzdálené vrcholky Alp. O bezpečnost se stará dřevěné zábradlí a ochranné sítě, o dětské nadšení potom tři zážitkové stanice s lanovými prvky, kymácející se lávkou, visutou hrazdou a kladinou. Na stezce čeká zvídavé návštěvníky mnoho zastavení s didaktickými prvky. Dospělí tak mohou dětem přednášet o fauně, flóře i širokém okolí. 


Největším lákadlem stezky je...

...a to doslova - 44 metrů vysoká vyhlídková věž, na kterou vystoupáte po 500 metrů dlouhém a pohodlně širokém chodníku, který se ve spirále kroutí po obvodu věže. Ta svým tvarem připomíná obři šišku, a vystavěna byla kolem několika stromů, včetně 35 metrů vysoké jedle. Svou konstrukcí uchvacuje nejen návštěvníky, ale i architekty a designéry. Pokud se vám nebude chtít stoupat po svých, byť sklon je velmi mírný a zvládne ho každý, pak vězte, že věž je vybavena výtahem, který umožňuje pohodlný a volný přístup důchodcům, vozíčkářům i rodičům s kočárkem.

zdroj: www.baumwipfelpfad.by, foto: Profimedia.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Masivní jídelní stůl: Jak vybrat srdce domácnosti

Energetické štítky budov: Jsou povinné i pro vás?

Kůlna roku 2012: Proměnil ji v útulný bar a vyhrál!

 


 

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama