reklama

Místo stěny obrazy a výrazný nábytek. Ze secesního bytu je stylový interiér pro mladé

Byt v pražské secesní vile mladí majitelé proměnili v umělecký interiér. Skloubili v něm originální nábytek a obrazy od akademických malířů s poctivými materiály a dřevěnými vestavbami jako od Adolfa Loose.

Foto: Aktuálně.cz/svobodová blaha

Autorem návrhu je mladé architektonické studio Anny Svobodové a Ondřeje Blahy - svobodová blaha. "Měli jsme za úkol vyčlenit samostatný byt pro mladý pár ve vícegenerační vile. Zachovali jsme dispozice tří hlavních průchozích místností, ale proměnili jsme jejich funkci. Nově je v bytě obytná kuchyně, pracovna s knihovnou a dvěma oddělenými šatnami," říkají architekti, kteří pracovali na půdorysu o výměře zhruba 140 metrů čtverečních. Interiéru vévodí umělecké solitéry a nábytek na míru.

"Nábytek jsme navrhli jako sochy, které ozvláštňují místnosti. Zajímavou atmosféru dotváří i původní výmalby, které se objevily v průběhu proměny a my se je pokusili částečně restaurovat. Jinde jsme navrhli novou vrstvu barev, která se prolíná s ocelovými překlady nebo klenutým stropem. Díky tomu je v každé místnosti trochu jiná nálada," dodávají autoři návrhu. 

Podívejte se na proměnu ve fotogalerii.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama