reklama

Bolí vás hlava? Příčinu bolesti hledejte i v polštáři

Bolest hlavy může mít spoustu příčin, od hormonálních změn a dehydratace přes hluk i vážnější nemoci až po nesprávný polštář. Právě polštář, který vám nesedí, může způsobovat bolesti hlavy a krční páteře. Víte, jestli je to právě váš případ?

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Pexels.com

Jak polštář ovlivňuje vaše zdraví

Polštář hned po matraci hraje důležitou roli v kvalitě vaše spánku. Jak přímo pomáhá zkvalitňovat polštář spánek? Pokud je vaše tělo při spánku ve zdravé poloze, dokáže se lépe uvolnit, a tím se při spánku lépe regeneruje. Polštář by měl podpořit hlavu a krční páteř, aby byly v rovině se zbytkem těla.

V případě, že například spíte bez polštáře na zádech nebo na boku, vaše hlava je nepřirozeně zakloněná. Dlouhodobě si tak zaděláváte na problémy s krční páteří. Právě ta je úzce spojená s bolestmi hlavy. Svaly krční páteře zatuhnou a bolest začne vycházet ze záhlaví většinou na jednu stranu spánku za oko.

Tato bolest přejde, jakmile se zablokované svaly krční páteře uvolní. Pokud ale opakovaně spíte bez polštáře, tato bolest se bude s velkou pravděpodobností vracet. Stejně tak může působit příliš nízký nebo příliš vysoký polštář. Jak poznat, kdy je na vás polštář moc vysoký nebo naopak moc nízký?

Zjistit spánkovou polohu pomůže

Základ je pořídit si polštář podle své spánkové polohy. U spánku na boku je doporučené mít polštář vyšší. Vhodné jsou například ty, které mají tvar vlny. Hlava se pokládá na vyšší vlnu, a tím se kompenzuje rozdíl mezi rameny a hlavou. Spaní na zádech vyžaduje nižší polštář, aby nedošlo k vyvrácení hlavy dopředu.

Pokud jste zarytý spáč na břiše, honba za polštářem bude nejnáročnější. Spaní na břiše je nejméně doporučovanou spánkovou polohou, a to proto, že je takto páteř ve velmi neobvyklé poloze a zároveň si tlačíte na orgány. Polštář tak musí kompenzovat dopady této polohy. Jako takový bude svým designem vypadat jinak než tradiční polštáře. Může například tvarem připomínat motýlka a podobně.

Teď se možná ptáte, zda záleží na druhu polštáře. Pomáhají na bolest hlavy ortopedické polštáře nebo zdravotní polštáře? Jaký je mezi nimi rozdíl? Odpovědi naleznete ve článku, který jsme pro vás připravili zde.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama