reklama
 

BLOG Ze života ženy: Jak pracovat se strachem

Taky se občas bojíte a máte strach? A navíc z nereálných věcí, které se (ještě) nedějí? Bojíte se, co by se stalo, kdyby vás vyhodili z práce, opustil vás muž nebo vás během dovolené vykradli? Můžete si oddychnout. Bát se je normální. Ale přesto lze se strachem pracovat.

Foto: Lenka Wernerová

Když jsem pátrala po tom, proč k nám takové strachy vůbec chodí, dozvěděla jsem se, že je to dáno (jak jinak než) evolučně.

Kdysi jsme prostě museli mít obrovský strach proto, abychom byli opatrní a nesežral nás nějaký mamut nebo nenapadl jiný kmen. Jednoduše proto abychom přežili.

Strach to s námi myslí dobře

Strach nás chrání. Nutí nás být bdělí a obezřetní. Proto bychom ho měli v první řadě přijmout. Nebojovat proti němu, protože on tu byl, je a bude s námi pořád. Je naší součástí. Hodně často jsem dříve dělala to, že jsem si přímo zakazovala na některé situace myslet. Čím více jsem si takové myšlenky nepovolovala, tím častěji chodily.

Je to jak s tím růžovým slonem. Jen co řeknu, abyste na něho teď v žádném případě nemysleli, nepůjde to, i kdybyste s tou myšlenkou válčili sebevíc. A já tak bojovala se vším. Od té doby, kdy jsem se naučila strach přijmout, zamyslet se nad tím, čeho se bojím a udělat další kroky, které vám popíšu níže, strach mizí.

Mít z něčeho obavu je normální. Jako maminky se bojíme o své děti, jako manželky o své muže, jako dospělé děti o naše stárnoucí rodiče. Máme strach o práci, abychom uživili rodinu a v neposlední řadě máme strach i o sebe, většinou proto, že máme zodpovědnost za druhé.

Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Co dělat, když strach přijde

Když vám v hlavě vyskočí nějaká starost, zeptejte se sami sebe, proč vás napadla. Pak se reálně zadívejte do vaší přítomnosti. Hrozí vám aktuálně něco? Nebo je to strach z něčeho, co by se mohlo stát v budoucnosti? Pokud je druhá otázka vaším případem, představte si, co nejlepšího by se mohlo stát. Vaše myšlenky tím dostanou jinou energii, vy se dostanete do jiné vibrace. Původem všeho je přece myšlenka. Kdyby nebylo myšlenky, nebylo by činu.

Pozitivní myšlení

Možná to zní hodně lidem ezotericky. Ale já si říkám, lepší praktikovat pozitivní myšlení než se denně užírat strachem, který sedí reálně jen v našich hlavách a se skutečností, ve které se momentálně nacházíme, nemá mnoho společného. Důkaz na to, jestli přítomnost, ve které se nacházíme, vznikla u myšlenek v našich hlavách, neexistuje. Ale i kdyby to byla sázka na nejistotu, nechcete mít v hlavě raději slunečno než deštivo?  

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama