reklama

BLOG Rychlé Fit Recepty: Perníkový dort se skořicovým krémem

Dnes pro vás mám recept na tento dort, který byl hned pryč. Recept je rychlý, i když vypadá složitě. Nápad na něj jsem tak nějak dostala, když jsem si vzpomněla na Vánoce, které se pomalu a jistě blíží, a také na to, že mám ráda jak perník, tak skořici.

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

A protože tato kombinace mi k sobě fakt jde, zkusila jsem vytvořit tento dort - a opravdu se povedl. Takže pokud nevíte, co zrovna péct, dávám jeden tip. Tak jdeme na něj. 

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro velkou změnu. Spočívala především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím, co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla? Je to jen o tom, chtít. Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den!"

Recept:

Korpus:

- 230 g rýžové mouky

- prášek do perníku

- 10 g kakaa

- skořicový cukr

- 200 ml mléka

- 80 g másla

- 100 g medu

- 3 vejce 

Krém:

- 2 smetany ke šlehání

- 50 g čokolády (rozpustíme ve vodní lázni) - dala jsem 90% čokoládu

- cca 3 lžičky skořice

Postup:

V jedné míse smícháme mouku, prášek do perníku, kakao a skořicový cukr. Do kastrůlku si dáme mléko, máslo a med a na sporáku necháme rozpustit. Vejce si rozklepneme, žloutky přidáme k suché části a bílky vyšleháme. Směs v kastrůlku necháme vychladnout, přidáme ji k suché směsi a zamícháme. Nakonec vmícháme sníh. Dáme do formy (cca 23 cm) vymazané sádlem a vysypané moukou. Pečeme na 180 °C cca 20 minut (musíme vyzkoušet špejlí). Necháme vychladnout. Poté si rozšleháme smetany, přidáme čokoládu a skořici a zamícháme. Nakonec rozřízneme korpus, promažeme ho krémem, krém namažeme také nahoru. Dobrou chuť. 

Neff: Lidé si se svobodou neví rady, vzdávají se vlastní identity a žijí umělé životy | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama