reklama

BLOG Fandi mámám: Našla jsem své štěstí

Když se Ivana před sedmi lety přihlásila do projektu Fandi mámám, byla sama s rok a půl starým Augustýnkem. Od svého partnera odešla po osmi letech, kdy sebrala odvahu a nenechala si líbit domácí násilí.

Foto: Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Otec na Augustýnka neplatil výživné, Ivana žila jen z rodičovského příspěvku a příspěvku na bydlení. Po sečtení všech výdajů musela vyjít s částkou 50 Kč na den. Velkou oporu a pomoc měla ve své mamince, která jí kupovala plenky. Ivana se snažila šetřit, kde mohla - boty a oblečení nakupovala v bazarech, zeleninu měla ze zahrádky. Přesto zůstávala velice optimistická a věřila, že toto těžké období je jen zkouška v jejím životě a že se brzy začne blýskat na lepší časy.

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně, ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky, nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žaneta s Petrou založit blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

Nový partner

Od té doby se její život obrátil o 180 stupňů. "V synových necelých dvou letech jsem se vrátila do práce v bance, kde mi nabídli možnost kratšího úvazku a zároveň se v té době zrovna uvolnilo místo v dětské skupině, kam Augustýnek začal chodit. Po dvou letech se mi narodila dcera Lilianka a následně, o další dva roky později, dcera Jasmínka. Obě holčičky mají stejného otce. Nikdy jsme však spolu nebyli ve vztahu, jednalo se spíše o nešťastnou známost, neboť je to člověk s narcistickou poruchou osobnosti. Neustále mi vše vyčítal, pořád se hádal a tam, kde problémy nebyly, je vytvářel. Nedalo se s ním normálně o ničem mluvit a já než abych se na něj vykašlala, nesmyslně jsem se trápila a bohužel mi trvalo se z toho vymanit. Těhotenství s Liliankou i Jasmínkou tak pro mě byla velmi smutná, protože jsem byla na vše sama, ale nakonec se vše zvládlo. Pomoc a oporu mám v rodině."

Před dvěma lety se Ivana dala dohromady se současným partnerem. "Věděli jsme o sobě delší dobu. Je to hodný a chytrý muž. Máme se rádi a je nám spolu dobře. S mými dětmi vychází báječně a v prosinci se nám narodila Stelinka, takže jsme kompletní."

Práce ve Fandi mámám

Poté, co Ivana prošla naším projektem, jsme jí nabídli možnost pomáhat jako krajská delegátka, Ivana neváhala a nadšeně se připojila. Následovalo postupné zapojení do činnosti náboru na dohodu o provedení práce a od loňského podzimu má jako koordinátorka na starosti celý proces náboru maminek a tým delegátek. "Jsem u Fandi mámám zaměstnaná na poloviční úvazek, což je ta úplně největší pomoc, protože najít zaměstnání, které se dá skloubit s péčí o děti, není vůbec jednoduché. Nesmírně si této příležitosti vážím. Práce mě baví a dává mi smysl. Jejím prostřednictvím se realizuji a rozvíjím. Kromě péče o děti a práce ve Fandi mámám ještě studuji dálkově vysokou školu a pravidelně běhám. Je to pro mě chvilka relaxu. Můj život je momentálně hodně náročný, ale všechno, čemu se věnuji, mě baví. Mám čtyři úžasné děti, které jsem si vždycky přála, a skvělého muže, na něhož jsem celý život čekala."

My ve FM jsme nesmírně rádi, že je Ivana součástí našeho týmu, svůj optimismus a laskavost šíří a předává dál.

Jste momentálně také ve složité situaci? Potřebujete pomoci se zajištěním materiálních věcí, ať už jsou to potraviny, školní potřeby nebo oblečení? Podívejte se na naše stránky a přihlaste se do projektu Fandi mámám

Autorky: 

příběh: Ivana - maminka a dobrovolnice z projektu Fandi mámám 

zpracování příběhu: Markéta Edlmanová - dobrovolnice Fandi mámám

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama