reklama

BLOG Fandi mámám: Kde hledat pomoc v tíživé životní situaci

Neplatí vám otec dětí výživné? Přerůstají vám dluhy přes hlavu? Potřebujete psychologickou pomoc pro sebe nebo své děti? Máte problémy najít bydlení nebo nemáte na počáteční kauci? Zažíváte domácí násilí a nevíte, kam se obrátit? Ani v takových tíživých životních situacích na to nejste sama!

Foto: iStock

Ve Fandi mámám jsme právě pro takové situace, které mohou na první pohled vypadat bezvýchodně, připravili rozcestník pomoci.

Právě i maminky samoživitelky na základě vlastních zkušeností pomohly tento rozcestník sestavit. Najdete v něm tedy nejčastější životní situace, ve kterých se samoživitelky ocitají a se kterými se na náš projekt také obracejí. 

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně, ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky, nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žaneta s Petrou založit blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

Ve spolupráci s dalšími organizacemi a také s našimi dobrovolnicemi, které so pohybují ať už v sociální, psychologické, nebo právní sféře, jsme sesbírali informace a odkazy na místa, organizace, instituce a projekty, které právě v takových chvílích dokáží pomoci.

Některé organizace pomáhají pouze "ověřeným maminkám", tzn. takovým, které mají např. doporučení OSPOD nebo terénního pracovníka nebo jiné organizace.  Proto si pečlivě přečtěte podmínky jednotlivých organizací, o jejichž pomoc máte zájem, ať víte, jaké dokumenty od vás budou požadovat.

Informace můžete čerpat jak ze státních institucí, tak z neziskových organizací. Některé organizace své služby nabízejí zdarma, u některých se platí.

Po rozkliknutí rozcestníku pomoci Fandi mámám se vám zobrazí možnosti, kam se obrátit s žádostí o radu nebo o pomoc. Mějte na paměti, že jde jen o tipy, kam se v případě potíží můžete obrátit. Nezaručujeme, že vám zmíněné organizace dokáží poradit zrovna ve vaší konkrétní situaci.

Přejeme vám, aby vám tyto informace pomohly na vaší cestě ven z tíživé životní situace.
Fandíme vám!

A teď už stačí jenom kliknout na odkaz nebo ho poslat někomu, komu by podle vás mohl pomoci.

https://www.fandimamam.cz/rozcestnik-fandi-mamam/

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama