reklama

BLOG Fandi mámám: I samoživitelky chtějí mít s dětmi hezké Velikonoce

Rok s rokem se sešel a svátky jara jsou tady. Letos nás Velikonoce čekají na konci března. Budeme mít volno celé čtyři dny. Pro nás samoživitele to opět bude finančně náročnější období.

Foto: Thinkstock
Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně, ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky, nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žaneta s Petrou založit blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

Nevím, jak vy, ale já jsem se nikdy nenaučila plést pomlázku. Ani nikdo z mého okolí to neumí. Naštěstí mám doma dcery, takže čekáme, kdo s čím přijde. Děda vždycky nějakou sežene a pořádně nás vylupe. On byl vždy poměrně podnikavý a vyšupat nás chodil brzy ráno do postele, prý proto, abychom mu neutíkaly. Nikdy to nezapomněl doplnit sprškou studené vody z hrnečku. Holky pištěly, děda měl radost a všem nám bylo dobře. Uvidíme, co vymyslí letos. Za tuhle každoroční legraci ho vždy odměníme barevnými vajíčky.

Protože jsou dnes všechny barvy a ozdoby na vajíčka velmi drahé, naučila jsem se je barvit v cibulových listech. Minulý rok jsem vyzkoušela i vaření vajec ve vodě s kurkumou, byla krásně žlutá. Když chci vejce nějak ozvláštnit, ozdobím je malým lístkem, který před varem vejce ovážu gázou (mohou být i staré punčocháče). Pod lístkem zůstane původní barva vejce a hned máme vajíčko ozdobené. Čokoládová vajíčka ani jiné sladkosti nekupuji. Upečeme si mazanec a to nám bohatě stačí. Hlavně že jsme spolu a máme se rády.

Chcete i vy udělat mamince samoživitelce a jejím dětem pěkné Velikonoce? Podívejte se na aktuální příběhy maminek a třeba zrovna díky vám budou jejich letošní svátky jara veselejší 🙂.

Přečtěte si příběhy maminek na našich webových stránkách.

Krásné velikonoční svátky vám přeji.

Autor: Lucie Martinková 

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama