reklama

Belgická princezna není ve dvaceti žádná "křehotinka". Dokončila vojenský výcvik

Belgická korunní princezna Elisabeth, vévodkyně brabantská, ve svých dvaceti letech prošla náročnými vojenskými výcviky. Na prestižní belgické Královské vojenské akademii se učila střílet a také správně číst v mapách. Nyní nastoupila na univerzitu, aby byla v budoucnu připravená na svou roli monarchy.

Belgická princezna Elisabeth Prohlédnout grafiku
Belgická princezna Elisabeth | Foto: Reuters

Belgická korunní princezna Elisabeth Thérèse Marie Hélène de Belgique je nejstarší dcerou krále Filipa Belgického a jeho manželky královny Mathilde. Pokud nastoupí na trůn podle očekávání, bude první belgickou vládnoucí královnou. V pondělí 25. října oslaví 20. narozeniny. 

Následnice belgického trůnu dříve studovala na UWC Atlantic College ve Walesu, kterou dříve studoval i její otec - král Filip. Minulý rok v květnu královský palác oznámil, že od podzimu nastoupí na prestižní belgickou vojenskou akademii. Tu úspěšně dokončila letos. První týden školy například strávila v armádním kempu v Butgenbachu. Při vojenském výcviku se budoucí královna Belgie naučila nejen střílet ze zbraně a rozbalovat vojenský stan, ale i taktickému přemýšlení a čtení map. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama