reklama

Čokoláda

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Taky milujete čokoládu? Pak jste, podle průzkumu společnosti KPMG The Chocolate of Tomorrow, zjevně průměrný Čech či Češka a ročně do sebe naládujete celých 6 kg sladké pochutiny, čímž ovšem nijak neuchvátíte Švýcary. Ti jsou nejčokoládovější jedlíci v Evropě - s 12 kily na hlavu. Předčí nás i Němci, Belgičané (nedivíme se) i Britové s více než 10 kg roční spotřeby. Nadpoloviční většina Čechů raději čokoládu mléčnou, stejně jako s příchutí čehokoliv, na cenu potom hledí jen deseti z nás. Proč dnes píšeme o čokoládě, slaví se totiž Mezinárodní den čokolády!

Ale s čokoládou se dají dělat jiné, roztodivné věci

 Připravili jsme pro vás galerii všemožných, vtipných i vážných aktivit a činností, které se s čokoládou tuhou, mléčnou, hořkou i rozteklou dají provádět. Stačí se jen nestydět...

Nedbejte alespoň na chvíli na předsudky o nezdravé čokoládě, škodlivosti cukru, o tucích, nadváze a obezitě a dopřejte si lahodné snění - co všechno se dá s čokoládou provádět, a taky s kým a kde a jak moc.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama