Nosíte správné kalhotky? Víme, jak je správně vybrat
Nad takovým detailem, jako jsou spodní kalhotky vás možná ani nenapadne přemýšlet. Pokud ale chcete, aby vám opravdu dobře seděly a nikde nebyly vidět, měla byste...
Nad takovým detailem, jako jsou spodní kalhotky vás možná ani nenapadne přemýšlet. Prostě v obchodě vezmete ty, které se vám líbí, velikost odhadnete a míříte rovnou k pokladně. Pak se ale doma možná vztekáte, že se někde zařezávají a necítíte se v nich dobře, případně se utěšujete tím, že takhle je to normální, a vůbec to neřešíte.
Jenže pokud jsou kalhotky moc malé, nebo naopak moc velké, vždy jsou pod oblečením vidět, a mohou tak zkazit celý váš outfit. Ne nadarmo se říká, že to, jak se budete dnes cítit, záleží na tom, jaké spodní prádlo máte na sobě.
Mimochodem, věděla jste, že si ženy nejčastěji kupují buď příliš malé, nebo naopak moc velké kalhotky? Začněme tedy výběrem té správné velikosti.
Správná velikost
Že vám kalhotky dobře sedí, poznáte podle toho, že jsou na postavě vypnuté, nikde se neshrnují ani nezařezávají. Proto se nespoléhejte na to, že když nosíte kalhoty M, vezmete kalhotky také v "emku" a hotovo. Věnujte nákupu čas a i běžné kalhotky si jděte vyzkoušet. Platí to i tehdy, když máte svůj oblíbený obchod se spodním prádlem. Každé kalhotky mají jiný střih, proto se nespoléhejte na to, že když vám minule padlo "esko", padne vám znovu.
"Pokud nosíte kalhotky tanga, je vždy vhodné pořídit si je o jednu velikost větší než klasické spodní kalhotky, jelikož je pak jejich nošení podstatně komfortnější," radí odbornice na spodní prádlo Michaela Vlčková.
Správný střih
Existuje celá paleta typů kalhotek, které například postavu formují nebo jsou pod oblečením zcela neviditelné. Máte-li například nějaké oblíbené vypasované šaty, ve kterých se necítíte úplně sebejistě kvůli nějaké té nerovnosti, pořiďte si stahující kalhotky, které vám vyhladí postavu od hrudníku až po stehna.
"Pokud nosíte rády legíny, ale vadí vám lem kalhotek, který se rýsuje zvenku, můžete zvolit takzvané invisible kalhotky, tanga nebo šortky. Jsou neviditelné, jelikož lemy jsou zakončeny speciální technikou laserem, a proto nejsou pod oblečením vidět," dodává Michaela Vlčková.
V obchodech však narazíte na spoustu dalších typů a střihů kalhotek. Kromě těch klasických to jsou kalhotky s nohavičkou, kterým se také říká boyleg či šortkové kalhotky, dále tanga, brazilské kalhotky, což jsou kalhotky vykrojené do půli zadečku, kalhotky do pasu, italské kalhotky, které mají krajkový zadní díl, či kalhotky string, u nichž je miniaturní zadní a přední díl spojen jen tenkými proužky na bocích.
Zkoušení v kabince
Jak už bylo řečeno, vždy je lepší si kalhotky v obchodě vyzkoušet, obzvlášť když spodní prádlo nemůžete později vyměnit nebo vrátit. Kalhotky zkoušejte vždy na vlastní prádlo nebo na punčochy, nikdy na holé tělo. Pokud víte, že si půjdete kupovat kalhotky, je dobré nemít na sobě stahovací prádlo, které může ovlivnit to, jak vám zkoušený typ sedí.
Jestliže nakupujete v obchodě, který se vyloženě specializuje na spodní prádlo, nebojte se zeptat personálu na jejich názor či radu. V takových obchodech bývají školené prodavačky, které se ve velikostech a střizích perfektně vyznají.
Současné trendy
Mezi největší trendy u spodních kalhotek patří různé varianty střihů a barvy. Nejmódnější jsou vysoké kalhotky do pasu, zde se designéři inspirovali 30. a 40. lety minulého století. Dále jsou velmi oblíbené šortky, a také neviditelné kalhotky ve všech možných střizích. Stále zůstávají trendy i krajkové spodní kalhotky.
Protože již druhou sezonu patří mezi hlavní trendy u spodního prádla barvy, pak by každá žena při nákupu spodního prádla měla vědět, že k jedné podprsence je třeba si zakoupit alespoň dvoje spodní kalhotky stejné barvy a designu, kde může kombinovat svoje oblíbené střihy.
A pokud si sama nevíte rady, v kterých střizích a barvách vypadáte nejlépe, jednoduše vezměte na nákupy svého partnera. Jistě vám rád prozradí, v čem se mu líbíte nejvíc. A jak známo, když se ženy líbí mužům, líbí se i samy sobě.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Čím se zahřát? Kožené versus pletené rukavice
Snědá po celý rok: Jak nanášet samoopalovací krém?
Návod: Adventní kalendář z ořechových rohlíčků