reklama

Z divadla za kasu v marketu i podceňování očkování. Tak karanténa změnila naše životy

Nemůžou točit filmy ani se objímat po premiérách. Stejně tak různá opatření zamávala s jejich podnikatelskými plány a došlo i na slzy. Umíme být silné, říkají ženy, které svůj život po mnoha týdnech od začátku omezení přehodnotily ve svůj prospěch.

Herečka Jana Plodková, podnikatelka Lilia Khousnoutdinová a majitelka kosmetické značky Aneta Adamčíková Prohlédnout grafiku
Herečka Jana Plodková, podnikatelka Lilia Khousnoutdinová a majitelka kosmetické značky Aneta Adamčíková | Foto: archiv Jany Plodkové / Diana Mráziková / Kristina Černá

Zatímco se některým přesunula práce do domácích prostor nebo náročnějších podmínek, jiným se zrušila úplně. Otázky na vlastní existenci střídaly pocity zoufalosti i návaly odhodlanosti se probíhající situaci přizpůsobit. Ale jak?

"Někoho obejmout je teď nad všechny lajky světa," svěřuje se herečka Jana Plodková, držitelka Českého lva, která se přesunula na chalupu na samotu.

Zpěvačka Barbora Mottlová muzikálová prkna zase dočasně vyměnila za práci za pokladnou v supermarketu. "Přehodnotila jsem žebříček svých hodnot, víc chápu hodnotu peněz," sumarizuje po několika týdnech od zavření divadel.

Pediatrička Ilona Hülleová se zase v dobách epidemie pozastavuje nad přístupy některých rodičů k očkování: "Nechtějí očkovat své děti a nebojí se infekcí, které v minulosti zahubily miliony lidí, v některých rodinách i několik dětí."

Jak životní změnu vnímají i další ženy, jejichž podnikatelské plány seškrtala pandemie, a v čem vidí největší přínos této epizody ve svém životě? Podívejte se do naší grafiky. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama