reklama
 

Zažíváte o víkendech smutek? Naučte si užít odpočinek

Čím hektičtější je váš pracovní týden, tím náročnější může být během soboty a neděle jednoduše vypnout. V neděli večer pak můžete pociťovat tíseň z toho, že jste si neodpočinuli, ale už zase budete muset jet na plný výkon.

Foto: Shutterstock

Důvod, proč můžete cítit během víkendu neklid, strach, tíseň a další emoce, které vám nejsou příjemné, se skrývá v napětí. Nedokážete si s ním poradit během pracovního týdne, kdy máte nad hlavu drobných starostí. 

Negativní myšlenky ale nikam neodchází, naopak mají tendenci se hromadit v něco, čemu pak nerozumíte. Víkendový splín ale nejsou jen nahromaděné stresy z předchozích dní, je to také setkání se sebou.

Pohled do sebe samých

Pracovní dny jsou díky pevné struktuře, kdy ráno vstáváte, vyrážíte pracovat a máte na sebe večer jen omezený čas, brzdou nespokojenosti. Neumožní vám se podívat do svého nitra, abyste zjistili, zda vám vyhovuje současný stav života.

Volno pak může vyvolat nutkavý pocit něco dělat, nebo naopak prázdnotu, odevzdanost, obavy. Díky sobotě a neděli, kdy si nic nenaplánujete, můžete zahlédnout všechna nesplněná přání, ať už se týkají cílů, které jste si přáli splnit nebo vztahů s lidmi.

V páru, nebo o samotě, nedělní smutek dožene tě

Není ale pravdou, že by víkendovou chandrou trpěli jen osamělí lidé, potká totiž i ty, co žijí ve dvojici nebo rodinným životem. U první skupiny je na vině osamělost, ale pocit opuštění pramení vždy z toho, zda jste zábavní a zajímaví sami pro sebe. Pokud ne, budete se cítit sami, dříve či později, s kýmkoliv.

Dvojice, které nejsou nadšené ze společně stráveného, povinnostmi nenaplánovaného času, by se měly zamyslet nad tím, jak jsou na tom se vzájemnou blízkostí. 

Co s tím?

Jestli víkend co víkend prožíváte teskné chvilky, je na čase se zamyslet, co vám v životě chybí. Takhle jednoduše otázka stojí, ale odpověď na ní chvíli trvá najít. Pomoct vám může koníček, při kterém budete relaxovat. Většinou je spojen s fyzickou aktivitou nebo relaxací, kdy nemusíte používat analytické myšlení.

 

Související

reklama

Komerční tip

reklama