reklama
 

27 věcí, kterými si zpříjemnit říjen

Dejte si kaki, začíná jeho sezona!

Na první pohled vypadá jako oranžové rajče. Nenechte se ale zmást - kaki Persimon Bouquet je ovoce, které si zamilovali už staří Řekové. Považovali jej dokonce za dar bohů. My ho dnes oceňujeme nejen kvůli vynikající chuti, ale také jako výkonného pomocníka v boji o zdraví. Kaki Persimon Bouquet obsahuje vitaminy A, B a C, minerály, vlákninu, má vysoký podíl antioxidantů a neobsahuje žádný tuk. Jemný sladký plod si zamilujete na první ochutnání. A k tomu všemu se jednoduše loupe a krájí a nenajdete v něm žádná jadérka. Hlavní sezona ovoce bohů právě přichází!

Pokud se s kaki Persimonem Bouquet setkáváte poprvé, možná se vám bude hodit několik tipů. Nebojte se koupit v obchodě tvrdší plody, toto ovoce totiž neustále dozrává - podobně třeba jako banány. Zralé kaki persimony jsou měkké a šťavnaté. Jejich zrání můžete uspíšit třeba tím, že je vložíte do papírového sáčku spolu s jablkem. Stejně jako banány se kaki neuchovává v lednici, mohlo by totiž zčernat. Kaki Persimon Bouquet se dobře zpracovává a výborně se hodí třeba jako svačinka pro děti. Nebudou je totiž trápit zrníčka. Podobně jako jablko můžete kaki oloupat anebo konzumovat se slupkou. A stejně jako oba zde zmíněné ovocné druhy je kaki velmi variabilní a využitelné v teplé i studené kuchyni, chutná totiž skvěle jak čerstvé, tak pečené.

Kaki Persimon Bouquet roste na prosluněných svazích kolem španělské Valencie, kde nasává sladkost, než se dostane na váš stůl. Plody kaki Persimon Bouquet jsou k dostání od konce října např. v obchodní síti Kaufland, Billa, Globus a v kamenných maloprodejnách. Cena se pohybuje od 8 do 18 Kč za kus. Více informací na www.nejkaki.cz.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama