reklama

Dejte si vztahový detox: Single období může být to nejlepší, jaké zažijete

Fáze, kdy po vašem boku nestojí žádný společník, je pro osobní rozvoj jedna z nejdůležitějších. Co všechno pro sebe můžete udělat?

Foto: Shutterstock

Pauzu od randění potřebují zejména ti, co pobývali v nejrůznějších svazcích od puberty. Kvůli tomu, že trávíte s někým neustále čas, vzájemně se ovlivňujete a přizpůsobujete, nemáte šanci poznat, kdo doopravdy jste.

Sebepoznání jde stranou i v případě, že jste sami a křečovitě se snažíte někoho "lovit". "Po rozpadu osmiletého vztahu, který měl skončit svatbou, jsem se ihned zaregistrovala na několik seznamek. Samozřejmě jsem tam na nikoho přijatelného nenarazila, jen jsem chodila třikrát denně na schůzky. Nemusím snad ani naznačovat, jak vyčerpávající to bylo," popisuje svoje vyhoření z randění pětatřicetiletá Bára. Svého vyvoleného nakonec potkala po několika letech single života, když přijala nabídku kolegyně z práce vyrazit na hory, kde nikoho neznala.

Vrhat se střemhlav do navazování známostí tedy smysl nemá, ale zkuste do svého života zapojit následující aktivity, co vám umožní lépe poznat tu nejdůležitější osobu: sebe sama.

Každý den se naučte něco nového, stačí 20 minut

Nejde o velké ambice, ale třeba se můžete zapsat na kurz krasopísma, navštívit komunitní zahradu, vyzkoušet nový typ sportu. Získáváním nových dovedností se totiž výrazně posiluje sebevědomí.

Vyrazte na rande sami se sebou

Snili jste o romantické schůzce, která měla přesný scénář, ale nikdo vás na ní nikdy nepozval? Je čas to konečně napravit. Hezky se oblečte, kupte si květiny a zamluvte stůl v restauraci, o které jste tolik slyšeli, ale zatím marně hledali společníka ke stolu. Taková aktivita opět zvyšuje sebevědomí v tom, že se povznesete nad fakt, že na rande jdete sami.

Říkejte ano

Nemusíte jít do takových extrémů jako Jim Carrey ve filmu Yes Man, který se po rozvodu rozhodne přijímat úplně všechno, kdo mu co nabídne. Ale sejděte se s kamarády, co jste dlouho neviděli, dorazte na oslavu narozenin, kde znáte jen hostitele. Posuňte se mimo svou zónu pohodlí a uvidíte, začnou se dít příjemné věci.

Meditujte

Ponoření se do klidu a vnímání vlastního dechu je prospěšné pro kohokoliv. Ideální čas se tuto techniku naučit, když jste právě sami. Můžete si stáhnout aplikaci nebo se zapsat na kurz. Použijte meditační techniku ve chvílích, kdy o sobě budete pochybovat nebo se dokola ptát, když už potkáte svou životní lásku.

Vytvořte si osobní mantru

Mozek se učí tím, že návyky opakuje. Každé ráno můžete začít den tím, že si řeknete svou vlastní motivační větu, která vám umožní překonat i chvíle smutku nebo pocit osamění.

Ranní nebo večerní rituál

Ať už to bude relaxační koupel s aromaterapeutickým olejem, velká snídaně nebo čas na psaní deníku, stačí 15 minut denně. Zklidníte tím chaos v hlavě a ještě tím vyšlete sami sobě signál, že se o sebe staráte a máte rádi.

Jdětě na procházku s audioknihou

Užijete si přírodu a ještě si vyslechnete nový příběh. Skvělé kombo, co vám umožní si odpočinout i prohloubit své znalosti.

Jeďte na výlet s přáteli

A netřeba rezervovat hned letenky na Srí Lanku, stačí popojet pár kilometrů vlakem, nachystat piknik a jen tak klábosit.

Utrácejte 

Dopřejte si to, co si už dlouho přejete, ale váš ex k tomu měl výhrady. Pravidelné masáže, kosmetiku, osobního trenéra. Cokoliv, co vás bude hýčkat. Nemusíte se totiž před nikým ospravedlňovat.

Diaby: Nesla jsem si domů nože a řešila, jak to skončit. Bylo úlevné to pojmenovat | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama