reklama

Vzácná návštěva ze světa jógy: Naučte se pracovat s energií

Začátkem června přijede na víkendový seminář Elisabeth Engqvist - dáma, která je na poli jógy opravdovým pojmem. Pokud vás tedy zajímá jóga i práce s energií a rádi byste se v tomto směru něco naučili, nastává ten správný čas.

Foto: Žena.cz

Jógu cvičím už mnoho let a víc a víc mě to táhne k systémům, které nejen protáhnou tělo, ale také zklidní ducha a naučí nás pracovat s energií. A právě na tomhle poli je švédská jogínka a terapeutka Elisabeth Engqvist pojmem.

Tahle praktická a při zemi se držící dáma, ze které přímo sálá optimismus a klid, je zakladatelkou MediYogy, tedy medicínské jógy, což je vlastně druh terapie, která nám může přirozenou cestou pomoci při nejrůznějších zdravotních problémech. Terapeuti, kteří se MediYogou zabývají, školí mimo jiné i velký počet zdravotnických pracovníků - sester i lékařů - jógové dechové techniky a další věci, které pak mohou využít v práci s pacienty. Cílem MediYogy je začlenění jógy do každodenního života nejen doma, ale i ve školách, v práci a ve zdravotnictví.

Sestavte si energetickou mapu

Elisabeth vás na červnovém semináři v Praze naučí, jak propojit, aktivovat a udržet energii tak, aby pracovala pro vás, místo toho, aby jen protekla pryč. V józe se hodně mluví o energetických centrech, tedy čakrách. Mnoho lidí je ale vnímá spíš jako neživé, krásně barevné symboly než jako něco, co pracuje, hýbe se a funguje, něco, co můžeme využít k lepší práci se svým tělem. Proto bude hlavním tématem semináře proniknutí do čakrového systému a sestavení vlastní energetické mapy. Naučíte se, jak v praxi použít jógu k tomu, aby vaše energie "jela naplno", zbavili jste se únavy, posílili tělo i mysl a samozřejmě tak zlepšili kvalitu života. Taková praxe je vhodná pro všechny, ale určitě hlavně pro ty, kteří jsou ve stresu, neumí se uvolnit nebo neví jak. A dokonce i pro ty, kteří trpí syndromem vyhoření.

Meditace nemusí být nudná

Nepředstavujte si ale Elisabeth Engqvist jako nadpozemskou bytost sedící 24 hodin v pozici lotosového květu. Je to žena plná energie a je ve svém životě hodně aktivní. Také má příjemně civilní pohled na nejrůznější témata, která začínající nebo i pokročilé jogíny trápí. Třeba meditaci. Ne každý si dokáže představit, jak meditace probíhá. Někdo má pocit, že je to bohapustá nuda, která nic nepřináší…

Na svém blogu Elisabethengqvist.com terapeutka srozumitelně vysvětluje, proč vůbec a jak meditovat, jak se na meditaci připravit a co nám může přinést za benefity. Na blogu (který je i v angličtině) se dozvíte něco více i o systému čaker nebo syndromu vyhoření. V Praze bude Elisabeth 3. až 4. června a více se o ní i o celém programu kurzu dozvíte na Kundaliniprague.cz v sekci semináře.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama