reklama

"Mužům nic nedlužíte." Mladá provokativní influencerka pobláznila svými radami Britky

"Nevychovávej ho, není to tvůj syn", "Rozejdi se s ním", "Možná je to jen holčičí zamilování, možná jsi queer" jsou jedny z mnoha sloganů, kterými se proslavila na sociálních sítích mladá provokativní influencerka Florence Givenová. Ta právě vydává knihu a nabádá v ní k respektu k sobě samé i k ostatním.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

"Poslední věc, kterou mi můj expřítel řekl, když jsem se s ním rozcházela, byla: 'Jdi a napiš o tom pos*anou knihu.' Tak jsem ji napsala," píše k jednomu ze svých příspěvků na Instagramu jednadvacetiletá ilustrátorka, spisovatelka, feministka a influencerka Florence Givenová. 

Mladá Britka se proslavila na sociálních sítích motivačními slogany o sexualizaci žen, patriarchátu a charakteristickým vizuálem svých kreseb. V totožném stylu vychází také její knižní debut Women don't owe you pretty (v překladu Ženy ti nic nedluží), který se stal bestsellerem v anglosaském světě.

V knize píše o misogynii, male gaze (způsob zobrazování žen z mužského pohledu), heteronormativitě, jak rozpoznat emocionální zneužívání a kdy se s partnerem rozejít. Její debut je také průvodcem sebepéče a duševním hojením a obsahuje rady pro queer randění.

Celou knihou se přitom vinou vlastní zkušenosti autorky, které ji k těmto tématům a knize inspirovaly. "Doufám, že vám moje kniha dá posilňující kopanec do zadku a osvobozující uvědomění, že mužům nic nedlužíte," píše Givenová a dodává, že by si tyto rady sama přála zdědit na rozdíl od toho, aby si vše musela uvědomit na "tvrdé cestě zneužívání a zkušenosti". 

Podívejte se do galerie na influencerku, která nabádá k respektu k sobě samé i k okolí, k otevřenému přístupu k sexualitě, vymanění se z toxických vztahů a kritizuje společensky daný ideál krásy. 

reklama
reklama